21 C
Šiauliai
2024 / 07 / 21

Ekonomistas A. Izgorodinas skeptiškas mokesčių reformos atžvilgiu: šiuo metu ne laikas eksperimentuoti

Ar jau skaitėte?

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas tikina turįs neigiamą požiūrį į Vyriausybės paruoštą mokesčių reformos paketą. Pasak jo, ekonominė situacija nėra pati geriausia ir dabar „nėra laikas eksperimentuoti su mokesčiais“, o geriau juos palikti tokius, kokie yra šiuo metu.

- Reklama -

„Labiau neigiamas (požiūris į mokesčių reformą – ELTA) dėl kelių aspektų. Visų pirma, tai yra neapibrėžtumo aspektas, nes ekonominė situacija šiuo metu nėra pati geriausia. Yra daug rizikų, kurios gali patraukti ekonomiką į apačią ir tokiu metu yra ne laikas eksperimentuoti su mokesčiais, geriau palikti juos tokius, kokie yra, su visais jų pliusais ir minusais“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė A. Izgorodinas.

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. Josvydo Elinsko (ELTA) nuotrauka.

„Kitas momentas, aš akcentuočiau individualios veiklos apmokestinimą. Čia matau valstybės nelogiškumą, nes iš vienos pusės valdžia ir Vyriausybė skatina verslumą, naujų įmonių atsiradimą, iš kitos pusės mes sakome, kad turime didinti individualios veiklos apmokestinimą. Tai iš vienos pusės darome kažką darai, iš kitos pusės mes verslumą žudome per didesnį individualios veiklos apmokestinimą“, – akcentavo jis.

Galiausiai ekonomistas tvirtino, kad didelė Lietuvos problema yra tai, jog kiekviena nauja valdžia užsiima naujomis reformomis. Anot jo, reikia nustoti tai daryti ir sukurti stabilią viziją ilgamečiam laikotarpiui.

„Matau labai didelę Lietuvos problemą – mes esame nuolatinių reformų šalis. Ateina nauja valdžia – imasi naujų reformų, ateina kita valdžia – ji imasi reformų. Turime nustoti tą daryti ir pagaliau turėti kažkokią stabilią viziją 5–10 metų į priekį ir tas tikriausiai labiausiai liečia mokesčius“, – sakė ekonomistas.

ELTA primena, kad daug diskusijų sukėlusiam mokesčių sistemos peržiūros paketui Seimas po pateikimo pritarė birželio pabaigoje.

- Reklama -

Kritiką reformai bendru pareiškimu yra išsakiusios 54 verslo ir profesinės asociacijos. Kreipimąsi į Seimo frakcijas ir komitetus parengusios verslo struktūros ragina parlamentą atmesti siūlymus didinti gyventojų pajamų apmokestinimą, motyvuodamos tuo, kad mokesčių didinimas pablogins šalies verslo aplinką, pakenks Lietuvos konkurencingumui ir paskatins šešėlinę ekonomiką.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, reformos naudą – dėl didinamo neapmokestinamojo pajamų dydžio – pajustų 800 tūkst. gyventojų arba 70 proc. visų šalies dirbančiųjų, kurių pajamos siekia iki vieno vidutinio atlyginimo. Tuo metu mokestinė našta, pakeitus gyventojų pajamų mokesčio modelį, padidėtų apie 17,5 tūkst. individualiai dirbančių asmenų.

Pagrindiniu įstatymų projektus svarstysiančiu komitetu patvirtintas Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, papildomais – Ekonomikos, Kaimo reikalų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai. Pataisos į parlamento posėdžių salę turėtų grįžti rudens sesijoje.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

 

TOP naujienos

Prasidėjo šviežių lietuviškų daržovių derlius: šylant orams pastebimas pardavimų augimas

Kartu su kalendorinio pavasario pradžia parduotuvių lentynose galima įsigyti ir pirmojo pavasarinių lietuviškų daržovių derliaus. Pasak vieno iš Lietuvoje veikiančio prekybos tinklo vaisių ir...

ORAI: Šiandien vietomis trumpas lietus, aukščiausia temperatūra 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje vietomis trumpas lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s, šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose antroje dienos pusėje stiprės – šiaurės, šiaurės rytų, 8–13 m/s,...

Sutaupyti naujiems mokslo metams padės Šeimos kortelė

Artėjantys nauji mokslo metai tampa nemenku finansiniu iššūkiu šalies šeimoms. Išaugęs kanceliarinių ir kitų mokyklinių prekių poreikis gali virsti nemaža našta ypač gausesnėms ar...

Horoskopai birželio 10 dienai

AVINASŠiandien patirsite, kokiais glaudžiais emociniais ryšiais esate susijęs su savo šeima. Laukia reikšmingas pokalbis su artimu žmogumi. Abu sužinosite įdomių ir svarbių dalykų vienas...

Šiandien aukščiausia temperatūra 29–34 laipsniai karščio

Šiandien antroje dienos pusėje kai kur trumpas lietus, perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai sieks 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34 laipsniai karščio. N24.lt - Naujas informacinis portalas! Liepos 16-os naktį vietomis, didesnė tikimybė pietvakarinėje šalies pusėje, dieną...

ORAI: Dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

Trečiadienio naktį kai kur, daugiausia vakariniuose rajonuose, truputį palis. Vietomis plikledis, galima lijundra. Vėjas pietvakarių, pietų, 5–10 m/s. Temperatūra nuo 4 laipsnių šalčio iki 1, pajūryje iki 3 laipsnių šilumos. Dieną daug kur palis,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS