15 C
Šiauliai
2024 / 03 / 28

Ideali vakarienė visai šeimai: kaip pagaminti Ispanijos vizitine kortele tapusią paeliją?

Ar jau skaitėte?

Tūkstantmetį skaičiuojanti istorija, daugiau nei 200 skirtingų receptų variantų ir ideali vakarienė šeimai. Tai tik keletas iš daugybės epitetų paelijai – kone populiariausiam patiekalui Ispanijoje. Visgi norint paskanauti šio delikateso nebūtina ieškoti prabangaus restorano ar bilietų į Pirėnų pusiasalį. Anot lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ meistrų, paelijos gamybai nereikia ypatingų kepimo indų ar kulinarinių gebėjimų, o visus būtinus ingredientus, net pačius egzotiškiausius, galima rasti ir šalia namų esančiame prekybos centre.

- Reklama -


Paelijos gimtine laikomas trečias pagal dydį Ispanijos miestas Valensija. Tuo pačiu tai yra vienas didžiausių komercinių uostų Europoje ir didžiausias Viduržemio jūros regione, turėjęs didžiulės įtakos Ispanijos ekonomikai tiek dabar, tiek ankstesniais laikais.

Čia pirmąkart, prieš maždaug 1200 metų, į šalį buvo atplukdyti ryžiai, kurie yra neatsiejama paelijos dalis. Be to, Valensijos uoste būdavo iškraunami ne tik produktai iš svečių šalių, bet ir Viduržemio jūroje sužvejotos gėrybės, kurios taip pat tapo paelijos sudedamąja dalimi.

Paelijos ypatumai ispanų virtuvėje

Prekybos tinklo „Maxima“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė atkreipia dėmesį, kad paelijos gamybai svarbiausias reikalavimas yra itin švieži ingredientai. „Mūsų parduotuvėse pirkėjai gali rasti šviežių midijų, krevečių, kalmarų, aštuonkojų ar kitų jūros gėrybių, be kurių paelija sunkiai įsivaizduojama. Norint papildomų skonio natų, galima įdėti ispaniškos chorizo dešros ir, žinoma, rūkytos paprikos“, – patarimais dalijasi ji.

Anot maisto ekspertės, jeigu jūros gėrybes paelijai drąsiai galima rinktis pagal skonį – naudoti daugiau moliuskų ar krevečių, tai ryžių pasirinkimą apriboja griežtos taisyklės. Pasak B. Baratinskaitės, siekiant pagaminti išties skanią paeliją, kuria didžiuotųsi ir Ispanijos virtuvės meistrai, ryžius reikėtų rinktis kietesnius ir lipnokus, pavyzdžiui, kiek ryškesnio skonio apvaliuosius ruduosius.

„Galima naudoti ir itališkus „Arborio“ ryžius, kurių pavadinimas kilo nuo to paties pavadinimo miesto. Tai labai krakmolinga, sugerianti daug skysčio, puikiai išlaikanti savo formą ir pasižyminti kremine tekstūra ryžių rūšis, idealiai tinkanti paelijai. Kad būtų išlaikomos gerosios ryžių savybės, svarbu jų nemaišyti, taip leidžiant susidaryti ir karamelizuotam sluoksniui patiekalo dugne“, – pasakoja B. Baratinskaitė.

- Reklama -

„Maximos“ maisto ekspertė B. Baratinskaitė įsitikinusi, kad pasigaminti klasikinę, jūros gėrybėmis paskanintą paeliją gali kiekvienas, tad ji dalijasi tradiciniu Ispanijos virtuvės šedevro receptu.

Paelija su jūros gėrybėmis

Keturioms porcijoms reikės: pusės litro vištienos ar žuvies sultinio, 300 g šviežių pomidorų, 300 g lukštentų krevečių, 190 g ryžių, 160 g kalmarų ir tiek pat midijų, dviejų skiltelių česnako, pusės svogūno, šaukštelio druskos, po pusę šaukštelio rūkytos paprikos ir pipirų, žiupsnelio šafrano, šviežių ar šaldytų žirnelių, citrinos ir petražolių papuošimui.

Ant stiprios ugnies įkaitinkite maždaug 30 cm pločio keptuvę, joje pakepkite alyvuogių aliejumi ir žiupsniu druskos pagardintus kalmarus ir krevetes. Kai šios jūrų gėrybės apskrunda, išimkite jas iš keptuvės ir leiskite atvėsti. Toje pačioje keptuvėje ant alyvuogių aliejaus trumpai pakepinkite smulkintą svogūną ir česnaką, tuomet įdėkite nedidelį kiekį šafrano, įpilkite smulkintus pomidorus ir virkite kelias minutes, kol išgaruos didžioji dalis skysčio.



Šį mišinį sumaišykite su ryžiais, rūkyta paprika, likusia druska ir pipirais. Supylus sultinį sumažinkite kaitrą, keptuvę dalinai uždenkite ir patroškinkite gautą mišinį dar 7–10 minučių, kol ryžiai beveik išvirs. Galiausiai į kepimo indą įdėkite prieš tai apdorotas jūros gėrybes taip, kad nesuardytumėte apatinio patiekalo sluoksnio. Sudėkite žaliuosius žirnelius. Vėl uždenkite ir pavirkite dar 5–7 minutes, kol jūros gėrybės ir ryžiai bus paruošti valgyti. Pagardinkite citrinos skiltele ir smulkinta petražole. Skanaus!

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė

TOP naujienos

Bylinėjatės su valstybine institucija? Vis tiek gali tekti sumokėti už valstybės išlaidas advokatui

Šiandien „paduosiu į teismą“ dažnai gali pasirodyti kaip geras santykių aiškinimosi ir, kartu, problemos sprendimo būdas. Nors dauguma tai ir taip žino, kartais ne...

Lapkričio 26-oji, Šiandien lietaus bus mažai, iš debesų daug kur pamatysime saulę

Lapkričio 26-oji, ketvirtadienis, 48 savaitė. Saulė teka 8.10 val., leidžiasi 16.01 val. Dienos ilgumas 7.51 val. Mėnulis (priešpilnis). Vardadieniai: Dobilas, Leonardas,. Leopoldas, Silvestras, Vygantė. Datos: Šv. Silvestras Bažnyčios istorijoje yra du...

Gaminame iš obuolių: trys netikėti tinklaraštininkės „Pusryčiams“ receptai

Ankstyvas ruduo – geriausias metas mėgautis šviežiais, ką tik sunokusiais obuoliais. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad lietuviams obuoliai...

Įtraukite į mitybą mėgiamiausią grenlandiečių žuvį: „Rimi“ jos įsigysite pigiau

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą. Sveikatai...

Populiarėjant augalinės kilmės produktams dietologė ragina neatsisakyti karvės pieno: kodėl svarbu ne tik vaikams...

Karvės pienas – tai ypatingas maisto produktas, nuo senų laikų buvęs vienu pagrindinių prasimaitinimo šaltinių. Šio produkto svarba atsiskleidžia kultūriniame palikime: jis minimas religinėje simbolikoje, mitologijoje, literatūroje ir net garsiuose meno kūriniuose, tokiuose kaip...

Didžiųjų miestų rajonų savivaldybės pasigenda gyventojų

Lietuvos statistikos departamentas pradėjo skelbti išsamius Gyventojų ir būstų surašymo duomenis. Daugiausia klausimų kyla dėl gyventojų skaičiaus – kodėl jis nesutampa su savivaldybių pateikiamais skaičiais ar gyventojų registro duomenimis? Gyventojų surašymai visame pasaulyje laikomi pačiu...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS