8 C
Šiauliai
2024 / 10 / 03

„Iki“ padės sutaupyti: įsigiję morkų pigiau, žvilgtelkite į prancūzus – štai kaip jie ruošia morkų salotas

Ar jau skaitėte?

Morka – viena tų daržovių, kurios nemėgstančių surasti yra sunku. Spalvingą ir traškią šviežią morką su malonumu triauškia net vaikai. Ji taip pat tikras išsigelbėjimas tiems, kas nori sutaupyti ir sveikai maitintis. Todėl morkų salotos nuo seno yra ypač populiarus garnyras prie įvairių patiekalų. Jeigu rutina kiek pabodo – išbandykite šiek tiek kitokią jų versiją, kurią siūlo „Iki“ kulinarai. Papildomų išlaidų nereikės, o nustebinsite nauju skoniu. Juo labiau, kad naujas morkų derlius „Iki“ parduotuvėse – ir šviežias, ir už superkainą.

- Reklama -

Šviežios rudeniškos gėrybės jau keliauja į „Iki“

Neblėstančią pirkėjų meilę morkoms rodo ir jų elgesys parduotuvėse. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė pastebi, kad jos gausiai perkamos ištisus metus, o ypač pirkėjai mėgsta šviežią derlių.

Tarkuotos morkos.

Pasak tinklo atstovės, „Iki“ glaudžiai bendradarbiauja tiek su Lietuvos augintojais, tiek ir su tiekėjais, kurie padeda užtikrinti ypač platų šviežių, kokybiškų vaisių bei daržovių pasirinkimą. Kad „Iki“ tuo išsiskiria, pastebi ir pirkėjai. Jų balsai šiemet lėmė, kad „Iki“ įteiktas prestižinis QUDAL medalis už aukščiausią šviežių vaisių ir daržovių kokybę.

„Karščio rekordai primena vasarą, bet Lietuvos ūkiuose jau užaugęs derlius neleidžia suabejoti – jau tikrai prasidėjo ruduo. Iš ūkių į parduotuves keliauja įvairios pirkėjų pamėgtos šviežios naujo derliaus gėrybės: nuo moliūgų iki bulvių, nuo slyvų iki morkų. Jei moliūgo dažnam pakanka vieno, tai morkos tikrai yra viena tų daržovių, kurios pirkėjai mėgsta įsigyti didesniais kiekiais – juk ji itin universali, o tinkamai laikoma išsilaiko ilgai. Todėl pastebime, kad pasinaudodami akcijomis pirkėjai mėgsta jomis apsirūpinti ir ilgesniam laikui“, – sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Geriausias būdas laikyti morkas: jos bus traškios, sultingos ir išliks šviežios

Morkas gali virsti pačiais įvairiausiais patiekalais – nuo šviežių lazdelių užkandžiui iki sriubų, nuo blynų iki skaniausių pyragų.  Be jų neįsivaizduojami ir tokie tradiciniai patiekalai kaip balandėliai ar rauginti kopūstai. Todėl ne vienuose namuose stengiamasi, kad jų visada būtų namų spintelėje. O gal šaldytuve? Kur jas geriausiai laikyti, paaiškina „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė.

„Jeigu jų neketinate valgyti dar tą pačią dieną, morkoms tikrai reikia parinkti tamsią ir šaltą vietą. Ideali vieta morkoms laikyti – vėsus, tamsus rūsys, kur jas galima sudėti į dėžes arba džiuto maišus. Jeigu jo neturite arba nesinori kaskart prireikus morkų leistis laiptais žemyn, rinkitės šaldytuvą“, – pataria „Iki“ šviežių daržovių žinovė.

- Reklama -

Daug ruošos nereikia – tiesiog sudėkite morkas į maišelį ir jį pravirą įdėkite į daržovių stalčių. Jeigu įsigijote sufasuotas morkas – galite palikti tame pačiame maišelyje. Tokia aplinka bus pakankamai sausa, kad daržovės nesugestų, ir pakankamai drėgna, kad morkos išliktų traškios iki mėnesio.

Kiti naudojasi ir dar viena gudrybe: sudeda morkas į didelį plastikinį indą ir pripila vandens. Kruopščiai jį uždarę, padeda į šaldytuvą ir kas kelias dienas keičia vandenį šviežiu. Pasak J. Sabaitienės, tokia taktika išties prailgina morkų galiojimo laiką, tačiau reti namai gali pasigirti turintys tiek daug vietos šaldytuve. Verčiau morkų vienu kartu įsigyti tiek, kiek suvalgysite per artimiausias kelias savaites, nes juk šviežias derlius – pats skaniausias.

Morkų salotas ruošia kone visi

Tarkuotos traškios morkos, šiek tiek česnako ir aliejaus ar majonezo – ir greitos, pigios bei daugelio mėgstamos salotos jau paruoštos. Tačiau vos keli ingredientai dali padaryti milžinišką skirtumą, nors išlaidauti visai nereikės – šių priedų tikriausiai jau turite namuose.

Kitų šalių virtuvėse morka neretai atsiduria ir sudėtingesnėse salotų kompozicijose, kur susitinka riešutai, sėklos ar net egzotiški vaisiai, pasakoja „Iki“ kulinarai.

Pavyzdžiui, Maroke morkų salotose pajusite stiprų prieskonių aromatą. Morkos tarkuojamos arba smulkiai pjaustomos, paskaninamos citrinos sultimis, alyvuogių aliejumi ir papildomos įvairiais prieskoniais, pavyzdžiui, kuminu, cinamonu, kartais ir smulkintu čili. Lenkijoje dažnai mėgstama morkas derinti ir su kitais traškiais elementais – obuolys ir salieras būna dažniausi pasirinkimai.

Indijoje morkų salotos dažnai gardinamos ne tik kalendra, kuminu, bet ir smulkintais žemės riešutais ar kokosų drožlėmis. Tuo tarpu japonai mėgsta jas pamarinuoti su actu, druska, cukrumi, paskui įdėti ir imbiero bei sezamų sėklų.

Nesinorint leistis į drastiškus eksperimentus, „Iki“ kulinarai siūlo pasiskolinti idėją iš prancūzų. Skirtingos šalys jas pritaiko pagal savo kulinarines tradicijas, skonius ir prieinamus ingredientus, todėl prancūzai į savąsias morkų salotas mėgsta įdėti savo pasididžiavimo – garstyčių. Jau ir daugelis lietuvių pamėgę klasikinį medaus-garstyčių derinį, todėl jį verta išbandyti ir su morkomis. Be to, prancūzai ir dideli iš šiaurės Afrikos atkeliavusios citrusų-morkų kombinacijos gerbėjai, kuris yra ypač gaivus ir išraiškingas.

Prancūziškos morkų salotos su medumi ir garstyčiomis

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 15 min.

Reikės: 500 g šviežių morkų iš „Iki“, 2 šaukštelių Dižono garstyčių, 1 šaukšto šviežiai spaustų citrinos sulčių, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1-2 šaukštelių medaus, druskos, pipirų, šviežių petražolių, 1 nedidelio svogūno.

Gaminame:

  1. Morkas sutarkuokite, svogūną smulkiai susmulkinkite ir sudėkite į salotinę.
  2. Dubenėlyje sumaišykite Dižono garstyčias, citrinos sultis, medų, aliejų, druską ir pipirus. Gerai išmaišykite ir apliekite morkų-svogūnų mišinį. Sudėkite smulkintas šviežias petražoles ir gerai išmaišykite. Skaniausios bus patiektos šaltos.

Morkų salotos su apelsinų užpilu

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 15 min.

Reikės: 500 g šviežių morkų „Iki“, 2 apelsinų, ½ šviežių citrinos sulčių, kelių mėtų lapelių, ¼ šaukštelio cinamono, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, druskos ir pipirų.

Gaminame:

  1. Nuplaukite, nusausinkite ir sutarkuokite morkas. Mėtas nuplaukite, nusausinkite ir susmulkinkite. Apelsinus ir citriną išspauskite.
  2. Gerai sumaišykite citrusinių vaisių sultis, aliejų, cinamoną, mėtas, šiek tiek druskos ir pipirų. Sudėkite į indą morkas, apliekite užpilu, gerai išmaišykite ir patiekite atšaldytas. Galite įpjaustyti ir šiek tiek šviežio apelsino arba jo riekelėmis salotas papuošti.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Moksleivių mokymosi procesas gali būti daug efektyvesnis – pataria gydytojas

Jauniems žmonėms ruduo dažniausiai asocijuojasi su mokslų ar studijų pradžia. Ne paslaptis, kad šiuo laikotarpiu protinė veikla suintensyvėja, todėl norint užtikrinti efektyvų ir sunkumų...

Artimiausiomis dienomis švelnūs pietų, pietvakarių vėjai atplukdys vis daugiau pavasario

Kovo 24 d. žymesnių kritulių nenumatoma. Rytą kai kur rūkas, plikledis. Vėjas pietų, pietvakarių, 5–10 m/s. Temperatūra 4–9 laipsniai šilumos. Kovo 25 d. vietomis silpnas...

Dieną nuo mankštos pradedanti Laura Mazalienė: „Anksčiau prioretizavau darbą, bet dabar svarbiausia – gera jausena“

Trijų vaikų mama, verslininkė ir nuomonės formuotoja Laura Mazalienė visuomet nusiteikusi pozityviai bei optimistiškai, tačiau iššūkių, balansuojant tėvystę, darbą, nuosavą verslą ir sveiką gyvenimo...

Savaitgalio pusryčių patiekalas – Benedikto kiaušiniai: kulinarijos technologė pataria, kaip išsivirti kiaušinius be lukšto

Benedikto kiaušiniai yra vienas garsiausių vėlyvųjų pusryčių patiekalų pasaulyje dėl savo skonių ir tekstūrų derinio. Jie tokie populiarūs, kad netgi turi savo dieną, kuri...

IKI darbuotojams – specialus fondas: asmeninės nelaimės atveju garantuoja išmokas

Išskirtinį prekybos tinklo „Iki“ dėmesį darbuotojų gerovei liudija ne tik kuriama palanki aplinka, papildomos naudos ir dėmesys profesiniam ugdymui, bet ir platesnį socialinį poveikį turinčios priemonės. Aukštą vidinę kultūrą ir glaudžius komandos tarpusavio santykius...

Pomidorai – aukso obuoliai, kuriuos atrado actekai

Pomidorai – viena populiariausių daržovių visame pasaulyje, panašiai kaip ir bulvė, mus pasiekė tik XVI amžiuje iš Pietų Amerikos. Didžiojoje Britanijoje ilgai laikyta nuodingu dekoratyviniu augalu, šiuo metu ji varžosi su kitomis daržovėmis savo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS