4 C
Šiauliai
2024 / 10 / 18

Poilsio dienos tėvams auginantiems vaikus iki 16 metų

Ar jau skaitėte?

Seimas svarsto Darbo kodekso pataisas dėl mamadienių ir tėvadienių, siūlant daugiau poilsio dienų tėvams su vaikais iki 16 m. Pasiūlymai iki liepos 8 d.

- Reklama -

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pradėjo Darbo kodekso pataisų dėl mamadienių ir tėvadienių svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Svarstomais kodekso pakeitimais siūloma papildomomis poilsio dienomis (mamadieniais ir tėvadieniais) leisti pasinaudoti dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus iki 16 metų.

Žaidimų pagalba galima išugdyti vaikui gyvenime reikalingus įgūdžius. Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Šiuo metu teisė į mamadienius arba tėvadienius suteikiama dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus iki 12 metų.

Pagal siūlomus pakeitimus, darbuotojams, auginantiems vieną vaiką iki 16 metų (šiuo metu – iki 12 metų), būtų suteikiama viena papildoma poilsio diena per tris mėnesius (arba sutrumpinamas darbo laikas 8 valandomis per tris mėnesius).

Viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas 2 valandomis per savaitę) būtų suteikiama darbuotojams, auginantiems du vaikus iki 16 metų.

- Reklama -

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, teisę į vieną poilsio dieną turi ir darbuotojai, auginantys neįgalų vaiką iki 18 metų. Ši nuostata nesikeistų.

Darbuotojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 16 metų arba auginantiems du vaikus iki 16 metų, kai vienas arba abu vaikai yra neįgalūs, būtų suteikiamos dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę).

Pasak iniciatyvos rengėjų, siūlomomis pataisomis siekiama skatinti skirti daugiau dėmesio ir laiko vyresniems vaikams, kuriems tai yra itin svarbu dėl vykstančių kardinalių fizinių pokyčių, veikiančių ir jų psichologinę būseną. „Remiantis islandišku žalingų įpročių prevencijos modeliu artimesnis šeimos ryšis padeda sumažinti paauglių žalingų įpročių tikimybę“, − pažymima projekto aiškinamajame rašte.

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki liepos 8 d.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarant šią nuorodą – Siųsti pasiūlymą.
 
Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima čia.

Asmuo, pateikęs pasiūlymą dėl įstatymo projekto, bus informuojamas apie gautą pasiūlymą, pranešama, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.

Pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.

Planuojama, kad šio klausimo svarstymas į Seimo posėdžių salę sugrįš rudens sesijoje.

Visus teisės aktų projektus, dėl kurių šiuo metu laukiama piliečių pasiūlymų, galima rasti Seimo svetainėje.

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos informacija

TOP naujienos

Astrologinė prognozė liepos 9-ajai, antradieniui

AVINAS. Būtų puiku, jei šiandien sugebėtumėte suderinti darbą ir poilsį. Gali kilti idėjų, kaip pagerinti savo finansinę padėtį, gyvenimo sąlygas. Praktiškiau įvertinkite planuojamas išlaidas,...

9 taisyklės, kaip išsivirti tobulą mėsos sultinį: viena gudrybė, užtikrins, kad jis būtų skaidrus

Kas gali būti jaukiau už gerą sultinį žiemą? Mėsos, žuvies ar daržovių, kurį galima patiekti vieną, su makaronais arba naudoti begalei receptų. Sultiniai naudingi...

Ieva Swan atnaujino įsigytą būstą: patarė, kaip suplanuoti remonto darbus ir neviršyti biudžeto

Praėjusių metų pabaigoje nuosavą būstą įsigijusi tinklaraštininkė Ieva Swan baigė įgyvendinti Naujųjų metų tikslą – atnaujinti jį pagal savo poreikius. Skandinaviško stiliaus interjerą moteris...

Transporto specialistas pataria: kaip pasiruošti tamsiajam metų sezonui?

Pagal pagrindinius avaringumo rodiklius Lietuva gana ženkliai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio. Žuvusiųjų, sužeistųjų ir įskaitinių eismo įvykių skaičius per pastaruosius 6–7 metus Lietuvos...

Didžioji dalis pensijų kaupimo dalyvių sistemą vertina palankiai

Didžioji dalis gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, šią sistemą vertina palankiai, o nekaupiantieji į antrąją pensijų kaupimo pakopą žvelgia santūriau ir tvirtos nuomonės neturi. Tai atskleidė „Sodros“ užsakymu balandžio mėnesį „Spinter tyrimai“ atlikta...

P. Štreimikytė apie darbą maisto startuoliuose: mane patraukė dinamika ir inovacijos

Šiais laikais vienos paklausiausių profesijų yra susijusios su informacijos ir ryšių technologijų (IRT) naudojimu. Kasdien atsiranda tokių pozicijų, apie kurias mokykloje niekas tikrai nepasakojo. Viena tokių – gamybos ir inovacijų vadovė. Taip save vadina...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS