17 C
Šiauliai
2024 / 07 / 23

Šiauliuose per keturračio avariją sužalotos dvi nepilnametės

Ar jau skaitėte?

Šiauliuose per keturračio avariją sužalotos dvi mergaitės, pranešė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK).

- Reklama -

Anot Šiaulių AVPK, birželio 30 d. dviejų mergaičių pasivažinėjimo keturračiu Šiauliuose, Lelijos Sodų 7-osios gatvės kieme baigėsi sunkiomis traumomis,  dėl kurių 6-metė gydoma Kauno klinikose, 7-metė – Šiaulių vaiko ir motinos klinikoje. Dėl kokių priežasčių įvyko nelaimė, dar tiriama, nes pareigūnai negali su nukentėjusiomis pabendrauti, tačiau aišku, kad prie vairo sėdo niekada keturračio nevairavusi 6-metė, transporto priemonė staigiai pašoko iš vietos ir trenkėsi į garažo sieną.

Policijos duomenimis, liepos 1 d. medikų pagalbos prireikė 24 metų Pakruojo rajono, Žeimelio miestelio gyventojui. Jo vairuojamą keturratį Šiaulių rajone, Gudžiūnų kaime, sumėtė, tad jis, nebesuvaldęs transporto priemonės, nuvažiavo nuo kelio ir susižalojo.

Anot Šiaulių AVPK, Šiaulių ligoninės neurochirurgijos skyriuje birželio 16 d. atsidūrė 39 metų šiaulietis, kuris nuomotu keturračiu važinėjosi Šiaulių rajono miško keliais. Ties Bazilionų kaimu, darydamas staigų posūkį, jis nesuvaldė motociklo, nugriuvo nuo jo ir traumavo stuburo slankstelius.

Nelaimė, susijusi su keturračiu, įvyko birželio 15-d. Kairiuose. Gyvenamojo namo kieme neblaivus (0,51 prom.) 44 metų vyras, užvedė keturratį, paspaudė akceleratoriaus mygtuką, kuris,  anot jo, užsikirto, ir keturratis visu greičiu įvažiavo į kieme prie stalo sėdėjusius žmones. Sužalota minėto vyro žmona ir 36 metų draugas su žmona. Pastarosios būklė ypač sunki.

Keli pažeidimai, susiję su keturračių vairavimu, Šiaulių rajone įvyko ir pavasarį.

- Reklama -

Šiaulių AVPK duomenimis, gegužės pradžioje buvo sulaukta Margių gatvės gyventojos pranešimo, kad po gatvę ir aplinkinius kiemus su galingu keturračiu be šalmo, be specialios aprangos važinėja 7 metų vaikas ir kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Keturratį policijos pareigūnai rado stovintį vieno daugiabučio namo kieme. Šalia jo buvo 31 metų moteris su aštuonmečiu sūnumi. Mama pripažino, kad ji leidžianti savo priežiūroje sūnui po kiemą pavažinėti šia transporto priemone.

Kai policijos pareigūnai balandžio 7-ąją gyventojų kvietimu dėl pavojingo nepilnamečių važinėjimo keturračiais motociklais po gyvenvietę nuvažiavo į Naisius, čia juos pasitiko nustebusi 11-mečio mama. 31-nerių metų moteris aiškino, kad jos sūnus važiuoja ramiai, „nepaišo saulučių“, todėl nieko bloga nematanti.

Keturratis yra (variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3) ir priskiriamas AM kategorijai, jį galima vairuoti nuo 15 metų. Prie galingojo keturračio motociklo (variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 1 000 cm3) vairo sėsti teisę turi tik 18 metų sulaukę asmenys, turintys A ir B kategorijų vairuotojų pažymėjimus.

Keturračių vairuotojai turi dėvėti šalmus ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų. Šių transporto priemonių vairuotojai gali važinėtis tik keliais, kurie atitinka Kelių įstatyme nurodytą kelio apibrėžimą. Valstybės, savivaldybės gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose važiuoti ne keliais draudžiama. Važinėtis sporto, treniruočių ar kitų atrakcijų tikslais galima tik tam skirtose specialiose teritorijose, trasose, atskirais atvejais – karjeruose ir pan. Tokios trasos turi būti įteisintos atitinkamuose teritorijų planavimo dokumentuose ir pažymėtos.

TOP naujienos

Apsimetęs policijos pareigūnų vyras iš moters pasisavino 10 tūkst. eurų

Apsimetus policijos pareigūnu iš moters apgaulės būdų išviliota 10 tūkst. eurų, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, antradienį, apie 15 val. 10 min. į Kauno apskr. VPK...

Horoskopai lapkričio 15 dienai

AVINASŠiandien negalite sau leisti prašyti kitų pagalbos, bet kita vertus, negalite atsisakyti padėti kitiems. Kruopščiai saugokite savo asmenines ar profesines paslaptis - bus bandančių...

Nerimaujate, dėl ekranų pavojaus vaikui? Atsitraukite nuo ekranų patys!

Skundžiamės, kad niekur nespėjame, tačiau ištisas valandas praleidžiame prie abejotinos vertės vaizdo įrašų internete. Jei tą patį daro mūsų vaikai, tai gali pagadinti jų...

Kaip išrinkti tobulą kavą: nebijokite eksperimentuoti

Lietuviai kava mėgaujasi jau nuo XVIII amžiaus pradžios, tačiau ragautojų dėmesys į šio gėrimo kokybę pradėjo krypti visai neseniai – specializuotos kavinės, kuriose galima...

5 mitybos taisyklės sportuojantiems vasarą

Vasarą vis daugiau žmonių pajunta motyvaciją sportuoti – ar dailinant kūno linijas sporto salėje, ar bėgiojant gryname ore. Nors sportuojančių bei fiziškai aktyvių žmonių mitybos rekomendacijos yra gana panašios visų sezonų metu, vasarą verta...

Vyresnio amžiaus lietuviai geria juodą, jaunesni renkasi balintą kavą

Švelnūs ir malonūs skoniai ir pasirinkimų gausa – vis dažniau žmonės renkasi mėgautis kava su augaliniais gėrimais. Patys populiariausi – migdolų, kokosų, ryžių, sojos ir avižų. Vienas geriausių baristų Europoje Merijn Gijsbers dalinasi gaminimo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS