19 C
Šiauliai
2024 / 05 / 16

Savivaldybėms bus perduota 120 tūkst. hektarų valstybės žemės

Ar jau skaitėte?

Nuo 2024 m. sausio 1 d. pagal įsigaliosiančias naujas Žemės įstatymo ir kitų susijusių įstatymų redakcijas miestų ir miestelių teritorijų administracinėse ribose esanti valstybinė žemė patikėjimo teise perduodama valdyti savivaldybėms.

- Reklama -

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) valdyta žemė – tiek registruota Nekilnojamo turto registre, tiek nesuformuoti žemės plotai, esantys miestų teritorijose – bus perduodami valdyti savivaldybėms.

Savo ruožtu pati NŽT įgis naują – konsultavimo ir kontrolės – funkciją. Ji formuos bendrą praktiką ir padės savivaldybėms rasti sprendimus, kaip įveiklinti žemę.

Aplinkos ministras Simonas Gentvila anksčiau yra pastebėjęs, kad naujoji reforma atveria galimybes – per visą Lietuvą savivaldybės galės įveiklinti 120 tūkst. hektarų teritorijos: įsigalios galimybė sudaryti žemės nuomos sutartis, formuoti žemės sklypus, plėsti miestų rekreacines zonas, planuoti statybas ar kurti renovuotų daugiabučių kvartalus.

Taip pat ministras pabrėžė, kad su perduodama žeme suteikiama galimybė savivaldybėms didinti savarankiškas pajamas vystant statybas ar įgyvendinant nuomos sutartis.

Pagal savivaldybių pasirašomus žemės priėmimo–perdavimo aktus, jos naujaisiais žemės patikėtiniais taps nuo 2024 m. vasario 1 d.

- Reklama -

NŽT reforma įgyvendinama dviem etapais: pirmajame etape, nuo 2023 m. sausio 1 d., tarnybos pavaldumas atiteko Aplinkos ministerijai, kuri ėmėsi formuoti valstybės politiką žemės tvarkymo, žemėtvarkos, nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės srityse.

Šiuo metu vyksta antrasis reformos etapas – vykdoma sisteminė valstybinės žemės priežiūra, perduodamos funkcijos savivaldybėms.

TOP naujienos

Lietuviai įsitikinę – moterys turi būti skatinamos kurti verslą gyvybės mokslų sektoriuje

Pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje, „Women in Biotech“ pasiekė finišo tiesiąją. Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis vykęs virtualus renginių ciklas...

Mažiau streso tėvams: su šventiniu „Rimi“ asortimentu pasiruošite ne tik Kūčioms, bet ir vaikų karnavalui (siuvėjos patarimai)

Be visų prieššventinių reikalų, tokių kaip dovanos ar Kalėdų stalo patiekalai, tėvams tenka rūpintis ir vaikų karnavalo kostiumais. Pasisekė, jei tai tik snaigė ar...

Šeštadienį daug kur nušniokš vasariškos liūtis, o nuo sekmadienio stos sausesni orai

Šeštadienį daug kur nušniokš vasariškos liūtis, o nuo sekmadienio stos sausesni orai. Birželio 4-os dieną daug kur trumpi lietūs. Vietomis perkūnija. Vėjas pietų, pietvakarių pereinantis...

Ūkininkai jau pradėjo bulvių sėją: kokio derliaus šiemet laukti?

Bulvių sėja Lietuvoje – jau prasidėjo. Nors šiemet pirmosios bulvės pasodintos anksčiau nei pernai, pirmojo šviežių lietuviškų bulvių derliaus ūkininkai tikisi sulaukti kaip ir...

3 idėjos, kaip panaudoti Kalėdų stalo likučius ir sutaupyti

Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet...

Miško paklotėje jau šmėžuoja voveraitės: ką auksaspalvis grybų pigmentas išduoda apie maistines savybes?

Miško derlius, prisirpinęs daugelį vitaminais gausių uogų, pradeda užderėti grybais –akį greitai patraukia samanose geltonuojančios voveraitės. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, šio grybo spalva žymi ypatingą maistinę savybę. Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS