11 C
Šiauliai
2024 / 10 / 05

Vos vienas nebrangus ingredientas – ir bulvių košė bus šilkinė bei dar skanesnė

Ar jau skaitėte?

Puri, kreminė, burnoje tirpstanti bulvių košė yra paprastas, pigus ir itin skanus patiekalas. Jį mėgsta tiek suaugusieji, tiek vaikai, o jeigu tradicinį receptą pagardinsite paprastu priedu, košė bus tiesiog neatsivalgoma. Taip pačios paprasčiausios bulvės, kurias Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, vadina pardavimų čempionėmis, nustebins nauju skoniu.

- Reklama -

„Bulvės perkamos ištisus metus ir visais sezonais karaliauja populiariausiųjų daržovių viršūnėje. Labiausiai perkamos yra įprastinės, Lietuvoje užaugintos bulvės. Jų pardavimai šokteli ir artėjant žiemos šventėms – iš bulvių gaminami įvairiausi garnyrai ir, žinoma, tradicinė baltoji mišrainė, kuri bus ant dažno kalėdinio stalo. Pastebime, kad metams bėgant pirkėjai vis dažniau ieško ir būdų taupyti laiką: renkasi plautas bulves, paruoštus bulvių tarkius, virtas ir sufasuotas bulves ar jau paruoštus patiekalus iš jų, tarp jų ir bulvių košę“, – pirkėjų įpročius apžvelgia V. Budrienė.

Kaip bulves namuose išlaikyti ilgiau

Bulvių košė.

Kad nusipirktos bulvės namuose išstovėtų ilgiau, nesudygtų, svarbu jas tinkamai laikyti. Pasak „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotojos Jolantos Sabaitienės, šias daržoves reikia laikyti tamsioje, vėsioje ir mažai drėgmės turinčioje vietoje.

„Optimali bulvių laikymo temperatūra yra maždaug 14-16 laipsnių. Tad šaldytuvas nėra tinkama vieta krakmolingoms daržovėms – dėl per šaltų sąlygų bulvėse esantis krakmolas gali virsti cukrumi. Tuo tarpu jeigu temperatūra per aukšta, bulvės sudygs anksčiau. Todėl jeigu bulves ketinate laikyti virtuvėje, bent jau darykite tai toliau nuo šilumą skleidžiančių šaltinių, tokių kaip orkaitė ar radiatorius“, – pataria daržovių žinovė.

Jei norite, kad bulvės kuo ilgiau išliktų šviežios, laikykite jas ne dėžutėje ar plastikiniame tinklelyje, o popieriniuose maišeliuose, padėtuose rūsyje, garaže ar sandėliuke. Šioms daržovėms reikia, kad oras cirkuliuotų.

Verta pasinaudoti ir ne vienos kartos išbandytu patarimu – tarp bulvių įdėti obuolį. Obuoliai išskiria medžiagą, vadinamą etilenu, kuri padeda bulvėms išlikti šviežioms, tvirtoms ir atitolinti dygimą. J. Sabaitienė išduoda, kad verta miške pasirinkti ir gilių ar kaštonų, o jų saują įmesti į bulves. Gilės apsaugos nuo drėgmės praradimo, o kaštonai atitolins daigų vystymąsi.

- Reklama -

3 pagerintos bulvių košės variantai – bus pigu ir skanu

Klasikinė bulvių košė – tai daržovės, gerai sutrintos su sviestu ir pienu ar grietinėle bei prieskoniais. Nemažai šeimininkių ją gardina keptais svogūnais ar keptos šoninės gabaliukais. Tuo tarpu „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė siūlo įprastą patiekalą paįvairinti produktais, kurių dažnas jau turi namuose.

Parmezano sūris. Bulvės ir sūris – derinys, kuris pavergia savo skoniu. Tarkuotas parmezanas ar kitas kietasis sūris suteiks košei daugiau charakterio ir išskirtinį skonį. Taip paruošti ypatingą košę paprasčiau nei paprasta.

„Gaminkite ją kaip įprastai – į virtas ir patrintas bulves įpilkite šiek tiek pakaitinto pieno arba grietinėlės, įdėkite sviesto ir gerai jas sutrinkite iki purumo. Tuomet – tiesiog įmaišykite tarkuoto parmezano. Idealu, jeigu jo patarkuosite šviežiai. Kiek? Tai tikrai priklauso nuo jūsų, bet siūlau skaičiuoti taip – pusės kilogramo bulvių kiekiui naudoti šaukštą tarkuoto parmezano sūrio“, – rekomenduoja G. Urbonavičiūtė.

Kefyras. Pienas ar grietinėlė – būtinas bulvių košės ingredientas. Jį kai kurie keičia augalinės kilmės gėrimais, tačiau nedaugelis žino, kad košėje puikiai dera ir kefyras. Su juo pagaminta ji bus ypač malonios tekstūros, o lauro lapai suteiks malonų poskonį.

„Kol bulvės verda pasūdytame vandenyje, kelis lauro lapus minutę–pusantros pakepkite svieste keptuvėje ant vidutinės ugnies. Palikite atvėsti, išimkite lauro lapus. Karštas bulves sutrinkite, įpilkite pusę puodelio kefyro ir ištirpintą kvepiantį sviestą. Gerai išmaišykite, kad košė būtų vientisa ir kreminė. Pagardinkite druska pipirais, o patiektą dar galite šiek tiek apšlakstyti kefyru ir papuošti lauro lapais“, – receptu dalijasi kulinarijos technologė.

Keptas česnakas. Česnakas dažnai gali pagerinti bet kurio patiekalo skonį, ir bulvių košė nėra išimtis. Naminis orkaitėje keptas česnakas namus pripildys apetitą žadinančiu aromatu, o košę pakylės į gurmanišką lygį.

„Orkaitėje kepamas visas česnakas, jis neskaldomas skiltelėmis. Tereikia šiek tiek nuvalyti išorinį lukštą – pačių skiltelių nelupti. Nuo galvutės viršaus nupjauti maždaug pusę centimetro, kad matytųsi skiltelių vidus. Sudėkite į keksiukų formeles apšlakstykite aliejumi ir uždenkite folija. Galite kiekvieną galvutę ir individualiai suvynioti į foliją. Iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kepkite 30-40 minučių, kol česnakas suminkštės. Tuomet teliks iš pravėsusio išspausti minkštimą ir įmaišyti į bulvių košę“, – pataria G. Urbonavičiūtė.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Laukiniai gyvūnai miestuose – kodėl nereikėtų jų jaukintis?

Dažnai jaučiamės miestų šeimininkais ir nustembame naktį miesto centre pamatę kiškį, bailiai į krūmus nuliuoksinčią stirną ar iš tolo smalsiai stebinčią lapę. Vytauto Didžiojo...

Gegužės 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kauno diena)

Gegužės 20-oji – Kauno diena; Pasaulinė metrologų diena; Mažojo futbolo diena; Pasaulinė bičių diena; Tarptautinė personalo profesionalų diena. Gegužės dvidešimtoji, pirmadienis – 140-oji metų diena...

ORAI: Nauja savaitė pradės šiltesnių ir drėgnesnių orų periodą

Sausio 9-os naktį daug kur krituliai, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis lijundra, plikledis. Kai kur pustys. Žemiausia temperatūra 1–6, šiaurės rytiniuose rajonuose kai kur iki...

Šiauliuose gaisro metu nukentėjo du žmonės

Šiauliuose sekmadienį užsidegus namui, per gaisrą nukentėjo du žmonės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Anot PAGD, 21 val. 1 min. pranešta, kad kilo...

ORAI: Šiandien palis, vyraus trumpi lietūs

Šiandien daugelyje rajonų palis, vyraus trumpi lietūs. Kai kur lis smarkiai, griaudės perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23, Rytų Lietuvoje vietomis...

Gydytoja akušerė ginekologė: ką reikėtų žinoti apie žmogaus papilomos virusą

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija – tai virusinė, dažniausiai lėtinė liga. Šios infekcijos sukėlėjas išlieka klinikiniais simptomais nepasireiškiančioje fazėje, tačiau veikiant rizikos veiksniams gali sukelti įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS