17 C
Šiauliai
2024 / 07 / 25

Cukrainės darbuotoja: kūrybiškumas neturi geografinių ribų

Ar jau skaitėte?

Mitas, kad naujausias konditerines tendencijas galima rasti tik didmiesčiuose – dar vis gajus. Visgi, Šakiuose esančios cukrainės vedėjos teigimu, Zanavykų krašto konditerijos gaminiai ne tik žengia koja kojon su naujovėmis, tačiau ir meta iššūkį tradiciniam įsitikinimui, kad konditerinio kūrybiškumo epicentru gali būti tik dideli miestai.

- Reklama -

Vyrauja dekoro mados

Beveik aštuonerius metus, nuo pat pirmos Šakiuose įsikūrusios cukrainės „Laimė“ atidarymo dienos dirbanti Itana Endriukaitytė gerai žino ne tik ką mėgsta nuolatiniai klientai, bet ir kokios tendencijos vyrauja konditerijoje. Pasak jos, jausti tendencijų pulsą yra svarbu, siekiant užtikrinti produktų patrauklumą ir paklausumą.

RPT.lt koliažas.

„Pastarąjį sezoną kaip niekad didelio susidomėjimo sulaukė lig šiol Lietuvai mažiau įprastas pistacijų kremas. Pistacijų skonio bandelės, tortai ar pyragai su pistacijų įdaru. Tokie gardumynai beregint išperkami“, – pasakoja I. Endriukaitytė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kaip ir kitose estetika pasižyminčiose srityse, taip ir konditerijos pasaulyje vyrauja tam tikros mados. Pastarosios diktuoja desertų technologijų, skonių, spalvų, puošybos ir net formos pasirinkimą. Ji pastebi, kad šį sezoną grįžta laiko patikrinti, klasikiniai gaminiai – „Magdė“, „Medutis“ ir „Napoleonas“. Jie dažnam sukelia nostalgiją, o kartu ir smalsumą patikrinti, ar skonis toks pat puikus, kaip prisimena.

Nauji receptai gimsta eksperimentuojant

Konditerijos specialistė dėmesį atkreipia į naujų desertų įvedimą į asortimentą. Mat neretai tokį veiksmą padiktuoja ne vien besikeičiančios tendencijos, bet ir patys klientai, kuriems smalsu išbandyti naujus skonius. Dažniausiai jos yra pristatomos prieš vasaros bei žiemos sezoną.

„Aistra naujovėms – verslo varikliukas, kuris veda į priekį ir neleidžia stovėti vietoje, aktyvi naujų receptų paieška, specialių mokymų organizavimas bei betarpiškas bendravimas su technologais ir žaliavų tiekėjais gali iš esmės pakeisti esamą situaciją, įkvėpti naujų idėjų ir paskatinti eksperimentuoti“, – sako I. Endriukaitytė, pažymėdama, kad neseniai kepyklėlė perėmė madingųjų niujorkietiškų kruasanų kepimo metodiką.

- Reklama -

Vertinama asmeninė kūrybos laisvė

Pasak cukrainės vedėjos, kūrybiniai eksperimentai teigiamai atsiliepia ir verslui.

„Konditerijoje svarbi kūrybinė laisvė. Ši leidžia įkvėpti naujovių ir seniau žinomiems receptams, pritaikant juos pagal sezoniškumą ar esamas madas. Pavyzdžiui, vietoje vaisių tyrės, panaudojant pistacijų kremą, o vietoje šokoladinio biskvito, lengvesnį vanilinį. Eksperimento būdu gimsta naujos ir unikalios variacijos“, – kaip šakiškių pamėgtoje cukrainėje atsiranda išskirtiniai gaminiai pasakoja I. Endriukaitytė.

Ji pabrėžia ir veiklos, kurioje nėra prisirišama prie vieno šablono, praktiškumą. Tai leidžia tapti artimesniu su kiekvienu lankytoju – atliepti jo pageidavimus, įsiklausyti į poreikius ir sukurti tai, kas yra individualu.

Šakiuose įsikūrusios cukrainės „Laimė“ nuo atidarymo dienos dirbanti Itana Endriukaitytė.

Anot I. Endriukaitytės, verslo atstovai dažniausiai pageidauja didelių, 12-18 kg tortų. Ant jų įprastai piešiamas, purškiamas ar lipdomas logotipas, pagal poreikį – skaičiai. Norima, kad tortą būtų lengva pjaustyti, šis išliktų atsparus temperatūrų kaitai ir transportavimui.

Tuo tarpu tortų, skirtų asmeninėms šventėms, užsakymams įtakos turi tam tikros mados, ypač gaminant vaikų gimtadienio šventėms.

„Asmeninės šventės fantazijos puošybai reikalauja daugiau, o pačias tortų madas diktuoja tuo metu šalyje bei pasaulyje populiarūs animacinių filmų personažai. Vaikai apsidžiaugia išvydę tortus dekoruotus su jų mylimais veikėjais, pavyzdžiui, šunyčiais patruliais, „Barbe“ ar „Elza“, – pastebi cukrainės vedėja.

Skanus desertas – priežastis susitikti

I. Endriukaitytė pastebi, kad jaukios desertinės vis dažniau tampa ne vien vieta įsigyti norimą skanumyną. Tai vietos, kuriose vyksta atskiras gyvenimas ir išskirtiniai susitikimai.

„Cukrainėje nuolatos verda gyvenimas. Pirmi pasimatymai, oficialūs susitikimai arba šeimos pasibūvimai. Tai emocijų ir betarpiško bendravimo kupina erdvė. Mažuose miestuose rasti vietą, kurioje jautiesi jaukiai – yra be galo svarbu ne tik šakiškiams, bet ir miesto svečiams“, – pasakoja cukrainės vadovė.

Ji prisipažįsta, kad cukrainėje dirbti jai labai patinka, ne tik dėl to, kad yra smaližė ir mielai įsitraukia į receptų paieškas bei degustavimą ieškant geriausių derinių, bet ir dėl bendravimo su žmonėmis.

„Mūsų santykis su klientais labai artimas. Čia užsuka žmonės, kurie vieni kitus pažįsta, todėl kartais net kreipiamės vieni į kitus vardais. Dažnai ne tik padedame išsirinkti desertus, bet ir pasikalbame, pabendraujame, o klientai tai vertina ir mielai sugrįžta vėl“, – sako moteris, papildydama, kad daugiausia jaukaus šurmulio būna savaitgaliais. Čia žmonės nevengia ateiti net ir specialiai šventiškai apsirengę vien tam, kad lėtai praleistų sekmadienius su gardžiu desertu bei kavos puodeliu.

Pasak jos, yra tokių, kuriems rytinis kavos puodelis su šviežia bandele jau tapęs ritualu ar kokybiško bendravimo garantu.

„Vieni nuolatos užsisako tą patį, o kiti, norėdami nustebinti šeimą ar kolektyvą, išbando vis kažką naujo. Kalbant apie saldžius gaminius, kūrybiškumas neturi geografinių ribų“, – sako cukrainės „Laimė“ vedėja.

TOP naujienos

Nuotolinis gyvenimas grįžta: atmintinė darbui ir mokslui iš namų

Nauja realybė ir vėl koreguoja gyvenimo, verslo ir mokslo planus. Šįsyk esame geriau pasiruošę sklandžiai „persikraustyti“ iš biurų, mokyklų ir universitetų į namus, tačiau...

3 būdai sėkmingai išvirti kiaušinį be lukšto: nebūtinai net reikės acto

Šaltasis metų laikas – pats metas eksperimentams virtuvėje ir kulinarinių įgūdžių tobulinimui. Vienas jų, padarysiantis įspūdį artimiesiems ir leisiantis visai nebrangiai paruošti prašmatnius pusryčius,...

Gintautas Valickas: „Melą atpažinti galima ir iš akies vyzdžio pokyčių“

Kodėl žmonės meluoja? Kaip tą melą atpažinti ir kokie požymiai jį išduoda? Į šiuos klausimus atviroje Viliaus universiteto paskaitoje iliustruodamas pavyzdžiais bandė atsakyti Filosofijos...

Laidų vedėja G. Žemaitė prisiminė vaikystės išdaigas: „Mane tikrai reikėdavo tramdyti“

Televizijos žiūrovams puikiai pažįstama „TV pagalbos“ gelbėtoja Gerda Žemaitė Šv. Kalėdų proga prisiminė vaikystę ir tuo metu padarytas visas išdaigas. Pasirodo, Gerda buvo padykęs...

Dėl medžioklės plotų perdalijimo ir Baltijos taršos incidento pradėti tarnybiniai patikrinimai

Aplinkos apsaugos departamente (AAD) prie Aplinkos ministerijos pradėti du tarnybiniai patikrinimai dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų. Aiškinamasi, ar vienas iš pareigūnų neatskleidė tarnybinės informacijos dėl Būtingės terminale Baltijos jūroje įvykusios taršos. Taip pat tiriama,...

Kai darbuotojas prašo atleisti jį iš darbo, tačiau darbdavys neatleidžia – kaip elgtis

Nors dažniausiai, apie 75 proc., į darbo ginčų komisijas (DGK) kreipiasi darbuotojai dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių išmokų, tačiau antrą vietą pagal DGK nagrinėjamų reikalavimų skaičių užima darbo ginčai dėl atleidimo iš...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS