Cepelino spalvos dangus, vis pabarstantis snaigių, apgaubė mūsų rudenišką kraštovaizdį. Bet net ir niūrokus lietuviškus orus galima praskaidrinti. Kalbant apie būstą, geriausias receptas – skoningi architektūriniai bei dizaino sprendimai. Drąsiomis idėjomis, kaip įsirengti jaukius ir spalvingus namus, skatins dalintis skelbiamas interjero dizaino konkursas.
Įkvepia kaimynų pavyzdys
Pietų Lietuva garsėja savo kurortais. Druskininkai ar Birštonas jau senokai tapo pripažintais turistų traukos centrais. Gausėja juose ir naujakurių bei atvykėlių iš didmiesčių bei iš užsienio. Kaimynų sėkmės istorija įkvepia ir kitus regiono miestus.
Šią savaitę Prienuose skelbiamas kvietimas dalyvauti tarptautiniame dizainerių konkurse, kurio organizatorė „Windowsa holding“ skatins dalyvius sukurti interjero vizualizacijas „Nemuno parko“ sublokuotų namų komplekso vienam iš būstų.
Kodėl dizainerių bei architektų dėmesys turėtų krypti būtent į Prienus, o ne į kurį jau išvystytą šalies kurortą?
Pastaraisiais metais kurortinės teritorijos statuso aktyviai siekiantys Prienai vis drąsiau keičia savo veidą. Sovietmečiu tai buvo kuklus provincijos miestelis, kuriame dominavo individualių namų gyvenamasis sektorius bei keli tipiniai visuomeninės ir pramoninės paskirties pastatai.
Vis dėlto kerintys vaizdai abipus Nemuno upės tarsi savaime skatina naudotis gamtos teikiamomis dovanomis. Vietiniai senbuviai vis drąsiau atnaujina savo privačius namus bei tvarko sklypų aplinką. Nesnaudžia ir daugiabučių gyventojai. Pagal daugiabučių renovacijos procentus Prienai yra vieni lyderių visoje Lietuvoje.
Pasak Prienų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Dalios Joneliūnienės, mieste pastaraisiais metais kilo tikras statybų sambrūzdis. Renovuojami, rekonstruojami bei naujai statomi komercinės, rekreacinės bei kultūrinės paskirties pastatai. Atnaujinamos viešosios erdvės, gatvės, pėsčiųjų bei dviračių takai.
Pokyčiai akivaizdūs
„Pas mus labai auga ir gyvenamojo būsto poreikis, daugėja išduodamų statybos leidimų. Yra aiškus siekis tapti patrauklia vieta tiek vietiniam žmogui, tiek ir gyvenimo mažesniame mieste privalumus atrandantiems didmiesčių gyventojams“, – pasakojo D.Joneliūnienė.
Prienus atranda bei čia kuriasi vis daugiau kitų regionų gyventojų, grįžtančio iš užsienio jaunimo. Pašnekovės žodžiais, žmonės vertina ne tik unikalų kraštovaizdį, bet ir vystomą kasdienio gyvenimo infrastruktūrą bei dėkingą geografinę padėtį. Prieniškius vos pusvalandis automobiliu skiria nuo Kauno, tiek pat – nuo Alytaus, Marijampolės, patogus susisiekimas ir su sostine bei kaimynine Lenkija.
Dar vienas svarbus Prienų koziris – pajudėję kurortinės teritorijos palei Nemuno upę vizijos įgyvendinimo procesai. Kai ši idėja taps realybe, atsivers naujos galimybės gyventojams, o gyvenimo bei būsto vertė čia, ko gero, ims lygiuotis į kaimyninį Birštoną.
Saviraiškos laisvė
Būsimiems konkurso dalyviams keliama užduotis sukurti interjero vizualizacijas, šalia Nemuno statomų sublokuotų namų įrengimui. Įdomiausių „kurortinių svajonių“ autoriams bus įsteigti išties vertingi piniginiai bei kiti motyvaciniai prizai. Konkurso sąlygos ir dalyvio anketą galima rasti oficialioje svetainėje www.npnkonkursas.lt, kurioje bus skelbiami ir dalyvių darbai.
„Suteikta puiki saviraiškos scena ne tik jauniems, bet ir patyrusiems interjero dizaineriams. Kūrėjų neribos išraiškos formos, medžiagos ar biudžetas. Svarbiausia, kad būtų originali idėja, o galbūt ir paprastas, bet kartu ir funkcionalus sprendimas“, – vardino komisijos narė Gustė Kančaitė.
Vienos žinomiausių Kauno architekčių nuomone, Nemuno upės bei gamtos apsuptyje esantis būstas ir viduje turėtų atspindėti kurortinę aplinką.
„Ne tik graži aplinka, gamta, bet ir interjero dizainas gali paversti būstą jaukia kurorto zona. Vieniems patinka ryškus, įkvepiantis interjeras, kiti renkasi nuosaikų skandinavišką stilių. Tačiau kiekvienam norisi namuose jaustis komfortiškai, o priemonių sukurti tą jaukumą yra begalės. Dizaineriams svarbu kūrybos procese galvoti apie čia gyvensiantį žmogų. Galbūt tai bus jo pabėgimo iš didmiesčio būstas, o gal nuolatinė ramios gyvenimo tėkmės vietelė“, – vizijomis dalijosi pašnekovė.