16 C
Šiauliai
2024 / 07 / 19

„European Merchant Bank“ pelnas išaugo 2,4 karto

Ar jau skaitėte?

2023 m. III ketv. „European Merchant Bank“ („EMBank“) pavyko išlaikyti spartų augimą ir pagerinti visus pagrindinius finansinius rodiklius.

- Reklama -

Šiemet sausį–rugsėjį „EMBank“ uždirbo 550 tūkst. eurų grynojo pelno, t. y. 2,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Banko turto dydis pasiekė 123 mln. eurų, o verslo paskolų portfelis išaugo net 53 proc. ir pasiekė 33,5 mln. eurų.

Banko indėlių bazė, palyginus su 2022 m. III-iuoju ketvirčiu, išaugo iki 110 mln. eurų, t. y. 17 proc. daugiau nei 2022 m. III-iąjį ketvirtį, o tam įtakos turėjo klientų skaičiaus augimas.

Banko bendrosios pajamos siekė 6,694 mln. eurų ir padidėjo 39 proc. Spartų augimą lėmė 2,4 karto padidėjusios grynosios palūkanų pajamos (GPP), kurios sudarė 2,319 tūkst. eurų.

Banko grynosios mokesčių ir komisinių pajamos augo 14 % ir pasiekė 4,375 mln. eurų. Visi „EMBank“ banko riziką ribojantys rodikliai gerokai viršijo reguliacinius reikalavimus. 2023 m. III-iąjį ketvirtį bankas baigė su atitinkamai 18,1 % kapitalo pakankamumo rodikliu, 212,8 % likvidumo padengimo rodikliu ir 222,6 % grynojo stabilaus finansavimo rodikliu.

„Stabiliai augantys mūsų rezultatai rodo, kad kuriame vertę savo klientams. Stiprinome savo pozicijas rinkoje ir nuosekliai didinome klientų portfelį – pritraukdami smulkųjį ir vidutinį verslą, „fintech“ įmones. Šiais metais mums pavyko pasiekti svarbių laimėjimų, leidžiančių pagerinti savo paslaugų kokybę, įskaitant naujus produktus, kaip, pavyzdžiui, lizingas, bei klientams jau gerai pažįstamas verslui skirtas sąskaitas – atsiskaitomąją ir taupomąją. Taip pat atnaujinome savo interneto, mobiliąją platformą, patobulinome API sprendimą. Atsižvelgdami į banko verslo planą, taip pat daug dėmesio skyrėme tam, kad klientai galėtų dar patogiau naudotis įvairiomis mokėjimų sistemomis. Verta paminėti, kad verslui pristatėme šiuo metu aktualius pasiūlymus. Pavyzdžiui, indėlius su EURIBOR dydžio palūkanomis, galimybę kai kuriomis banko paslaugomis naudotis nemokamai, apyvartinio kapitalo paskolas su 0 proc. marža 3 mėnesių laikotarpiui ir kt.

- Reklama -

Daug investavome į savo komandos plėtrą, rinkoje pirmaujančių sprendimų naudojimą, kad sukurtume geriausią rizikos valdymo praktiką. Planuojame rinkoje būti dar aktyvesni, o tai leis iki 2025 m. pabaigos padidinti savo turto vertę iki daugiau kaip 225 mln. eurų, o paskolų portfelį – iki 85 mln. eurų“, – sako „EMBank“ generalinis direktorius Sarp Demiray.

„EMBank“ stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmel Cilingir pabrėžė banko tikslą būti stipriu partneriu smulkiajam ir vidutiniam verslui – prisidėti prie SVV augimo Lietuvoje ne tik finansuojant, konsultuojant, bet ir dalijantis naudingomis įžvalgomis bei tendencijomis.

„EMBank“ turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, pagrindinės klientės – mažos ir vidutinės įmonės. Bankas taip pat siūlo bankininkystės kaip paslaugos (angl. Banking as a Service, BaaS), sprendimus.

TOP naujienos

Orai:

Šeštadienio dieną lietaus nenumatoma. Vėjas pietryčių, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių šilumos. Sekmadienį be žymesnio lietaus. Vėjas pietryčių, 7–12 m/s. Temperatūra naktį nuo 3...

ŽPV infekcija: vėžį sukelia ne tik moterims, bet ir vyrams

Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros duomenimis, gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas daugiau nei 61 tūkst. Europos moterų. Lietuvoje sergamumas ir mirštamumas nuo gimdos kaklelio vėžio...

ORAI: Trečiadienio dieną kai kur trumpai palis, bet temperatūra išlieka aukšta

Trečiadienio dieną kai kur trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, vakariniame šalies pakraštyje 22–24 laipsniai. Ketvirtadienį vietomis trumpai palis. Vėjas daugiausia...

Sausio 28-oji: vardadieniai

Sausio 28-oji – Europos duomenų apsaugos diena. Sausio dvidešimt aštuntoji, sekmadienis, (septintoji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 337 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia...

ORAI: Šiandien vietomis nedidelis lietus, temperatūra 9–14 laipsnių šilumos

Šiandien vakare pietiniuose rajonuose vietomis numatomas nedidelis lietus. Vėjas rytų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos. Sekmadienį daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Temperatūra naktį 2–7, dieną 6–11 laipsnių šilumos. Pirmadienį vietomis palis, vyraus trumpas,...

Horoskopai spalio 31 dienai

AVINASNamai tikriausiai virs mūšio lauku. Kovokite už save, nenusileiskite ir dėl smulkmenų. Turite bet kokia kaina apginti savo nuomonę ar garbę. Galite turėti nemažų rūpesčių dėl vyresniųjų giminaičių. JAUTISBūkite tvirtas ir nesileiskite perkalbamas keisti savaitgalio...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS