0 C
Šiauliai
2024 / 12 / 05

Fejerverkų fotografavimas išmaniuoju: kaip sukurti idealų kadrą?

Ar jau skaitėte?

Filmuoti galite ir telefonu. Nuotrauka Jacob Morch iš Unsplash.

Naujųjų nakties fejerverkai greitai papuoš ne tik dangų, bet ir asmenines socialinių tinklų paskyras. Tačiau juos užfiksuoti išmaniuoju telefonu ne visada pavyksta taip, kaip tikimės. Fejerverkai dažniausiai danguje atrodo daug įspūdingiau nei nuotraukose, yra dinamiški, greit besikeičiantys, pasirodo ir išnyksta staiga, o naktinė fotografija neretai tampa tikru iššūkiu. Todėl dalinamės patarimais, kaip per Naujuosius žibantis dangus galėtų patiktukais sužibėti ir socialinėje erdvėje.

- Reklama -

Pirmiausia – raskite vietą

Norėdami tobulos fejerverkų nuotraukos, pasiruoškite iš anksto – susiraskite tinkamą vietą fotografavimui. Kadrą papuoš ir plačiai besimatantis dangus, ir miesto architektūra, ir gamtos vaizdai. Taip sukursite ne tik puikią kompoziciją, bet ir įdomesnes nuotraukas. Ypač, jei fejerverkus stebėsite šalia vandens, kuris atspindi jų šviesas, suteikdamas kadrui daugiau dramatiškumo ir įspūdžio.

„Dangus, papildytas pribloškiančiais miesto ir gamtos vaizdais – tokią Naujųjų nakties kompoziciją įsivaizduoja daugelis. Ją sukurti lengva išmaniojo telefono fotoaparato plataus kampo objektyvu. Taip į kadrą telpa ne tik fejerverkai, bet ir peizažas“, – pataria mobiliųjų technologijų produktų vadovas Lietuvoje Audrius Granickas.

Stebėti Naujųjų dangų, be jokios abejonės, susirinks minios, galinčios užstoti tobulą kadrą. Todėl pasidairykite slaptų vietų, kuriose būsite vieni ir niekieno netrukdomi.

Kita svarbi detalė – fejerverkų pasirodymo pradžia yra pati svarbiausia nepriekaištingam kadrui. Tik tuo metu galima išbandyti, ar visas pasiruošimas fotografavimui tinkamas, ar būtent tokių nuotraukų tikitės. Fejerverkai danguje netrunka amžinybę, o sproginėdami sukuria dūmus, užtemdančius papildomus objektus nuotraukoje.

- Reklama -

Naktinis režimas – iššūkis ne visiems

Akivaizdu, kad fejerverkai pasirodo tamsoje, o būtent naktinė fotografija neretam išmaniajam yra tikras iššūkis. Todėl pirmasis patarimas – išjunkite blykstę. Ji skirta fotografuoti arti esančius objektus, o fejerverkai juk žibės danguje.

„Nors dažniausiai rekomenduojama rinktis rankinius telefono kameros nustatymus, gražų kadrą galima išgauti ir pasirinkus tinkamą scenarijų telefono kameros nustatymuose. Pavyzdžiui, naujajame „Huawei Nova 5T“ veikia „Super Night“ režimas: jį naudojant dirbtinis intelektas pats parenka reikiamus nustatymus, jaučia šviesą, pašalina „triukšmus“ ir kitas tamsoje kylančias problemas. Telefone veikiantis dirbtinis intelektas taip pat pasiūlys ne tik kurią nuotraukos vietą fokusuoti ir net kurioje vietoje centruoti nuotrauką“, – teigia A. Granickas.

Tiesa, norėdami geros kadro kokybės, pamirškite vaizdo artinimo funkciją. Ji apkarpo ir išdidina nuotrauką, suteikdama daugiau triukšmo ir neryškumo. Vaizdo artinimas fotografijos megapikselių skaičių gali sumažinti net 4 kartus, todėl rezultatas tikrai nedžiugins.

Jei nenorite fotografuoti – filmuokite

Net menkiausias rankos sudrebėjimas gali išlieti nuotrauką, todėl stabilus išmaniojo pagrindas – tiesiog būtinas. Šiuo atveju, išeitimi tampa telefonams pritaikyti trikojai. Jei jo neturite, galite rasti instrukciją, kaip stovą pasigaminti, arba pasinaudoti natūraliais nejudančiais stabilizatoriais – stulpu, siena, medžio kamienu.

Gražias nuotraukas galima išgauti ir pasinaudojus filmavimo režimu, o vėliau tiesiog iškerpant patinkančius kadrus iš vaizdo įrašo ir jais pasidalinant savo „Instagram“ paskyroje.

„Vaizdo įrašų redagavimo funkcija telefonuose smarkiai patobulėjo – dabar jie patys automatiškai sugeba atpažinti pasikartojančius objektus, siūlo automatinio redagavimo galimybę“, – pastebi A. Granickas.

Justė Karpavičiūtė
„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

TOP naujienos

Gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti jau buvo skirta virš 21 mln. eurų

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos...

ORAI: Šiltas savaitgalis su trumpais lietumis ir perkūnijomis

Šiandien kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Temperatūra 23–28 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį kai kur vakariniuose, dieną...

Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus – kaip atpažinti?

Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai, kuriuos dažnai priskiriame tiesiog nuovargiui ar pakitusiai mitybai, tačiau skydliaukė daro...

Rafinuotoji „Oktoberfest“ pusė: vokiškos tradicijos ir nepamirštama gastronominė patirtis Zyplių dvare

Jau antrą kartą Vokietijoje atšaukus tradicinę „Oktoberfest“ šventę, Lietuvos miestai imasi iniciatyvos ir gyventojus kviečia iš arčiau pažinti šio festivalio tradicijas. Vieno tokio renginio...

Pokyčiai dirbantiesiems – nuo naujųjų metų didės kai kurios „Sodros“ išmokos (pridedamos lentelės)

Nuo sausio padidės nedarbo išmoka, apdraustieji gaus didesnes ligos išmokas, mažės socialinio draudimo įmokų „lubos“. „Sodra“ primena, kokių pokyčių 2021 metais sulauks dirbantieji. Dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) augimo kitais metais augs nedarbo išmokos. Nedarbo...

Šiauliuose kariuomenės paramedikas smurtavo prieš moterį

Ketvirtadienio vakarą Šiaulių policijos pareigūnams teko įsikišti į konfliktą, kurio metu Lietuvos kariuomenės paramedikas smurtavo prieš moterį. Kaip pranešė Policijos departamentas, konfliktas tarp 1993 metais gimusio vyro ir moters kilo apie 17.20 val. Žemaitės gatvėje...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS