5 C
Šiauliai
2024 / 04 / 19

Gydytoja paaiškino, kaip atliekamos ryklės krioterapijos procedūros: trunka iki valandos, o rezultatai – ilgalaikiai

Ar jau skaitėte?

Lėtinėms ryklės ir tonzilių ligoms bei apsunkintam kvėpavimui gydyti daugelį metų yra pasitelkiamos skausmingos chirurginės procedūros. Tačiau vis labiau populiarėjantis gydymas šalčiu pacientams žada ne tik mažiau diskomforto, bet ir greitesnį gijimą. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų centro gydytoja otorinolaringologė Jevgenija Buinickaja sako, kad lėtinio faringito atveju ryklės krioterapija yra bene vienintelis gydymo būdas, kuris garantuoja ilgalaikius rezultatus ir leidžia išvengti pasikartojančio ryklės skausmo.

- Reklama -

Krioterapija – tai fizioterapijos sritis, apimanti gydymo ir skausmo slopinimo šalčiu ir žema temperatūra būdus. Kriochirurgijos procedūros metu naudojami specialūs krioaplikatoriai, kurių pagalba leidžiant labai didelį šaltį suardomos ląstelės.

Gydymas garantuoja ilgalaikius rezultatus

J. Buinickaja atkreipia dėmesį, kad krioterapija ir kriochirurgija yra minimaliai invazinės procedūros, kurios leidžia pacientams ilgesniam laikui išvengti nemalonių pojūčių ar ligų paūmėjimo.

„Lėtinės ryklės ligos pacientams sukelia atsikartojantį skausmą ir didžiulį diskomfortą, kuriam anksčiau gydyti dažnai buvo pasirenkamas taip pat nemažai skausmo sukeliantis chirurginis gydymo būdas. Jį otorinolaringologai taiko ir žmonėms, kenčiantiems nuo apsunkinto kvėpavimo nosimi, nosies užgulimo bei padidėjusios sekrecijos iš nosies ir į nosiaryklę. Šių būklių gydymui pradėjus taikyti krioterapijos ir kriochirurgijos metodus, pacientai džiaugiasi išaugusia gyvenimo kokybe, padidėjusiu darbingumu ir ilgai išliekančiu rezultatu“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė.

Gydymą šalčiu galima taikyti žmonėms, kuriems diagnozuotas vazomotorinis, lėtinis ir alerginis rinitas, nosies kriauklių hipertrofija, lėtinis tonzilitas bei faringitas, gomurinių tonzilių hipertrofija. Krioterapijos procedūros taip pat atliekamos tonzilių randams ir liekanoms bei faringealinėms cistoms šalinti.

Kaip atliekamos kriochirurgijos ir krioterapijos procedūros?

Tiek nosies apatinių kriauklių kriochirurgijos, tiek ryklės krioterapijos procedūros yra atliekamos vietinėje nejautroje, todėl pacientas jaučia tik trumpalaikį diskomfortą, skausmą nosies srityje ar ryklėje. Abi procedūros su pasiruošimu gali trukti nuo pusvalandžio iki valandos.

- Reklama -
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė Jevgenija Buinickaja.

„Kriochirurgijos procedūros metu yra naudojamos azoto dioksido dujos, kurios specialių antgalių pagalba yra perduodamos į nosies kriauklių audinius, mažinant kriauklių apimtį ir taip atstatant kvėpavimą nosimi. Po procedūros pacientas dar keletą valandų yra stebimas stacionare, savaitę turi skalauti nosį jūros vandeniu ir naudoti gleivinės paburkimą mažinančius preparatus. Praėjus savaitei nosis yra apžiūrima bei įvertinami procedūros rezultatai“, – sako J. Buinickaja.

Priešingai nei nosies apatinių kriauklių kriochirurgijos procedūrą, ryklės krioterapiją reikia atlikti 2–3 kartus. Procedūros metu audinys gali būti ne tik sumažinamas, bet ir pašalinamas jo perteklius, regeneruojama gleivinė ir atstatomos jos funkcijos.

„Maždaug savaitę po atliktos krioterapijos procedūros pacientai turi naudoti vietinius analgetinius purškalus ir laikytis dietos, tačiau kone iškart po procedūros jie gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir tęsti kasdienius darbus. Ryklės ar tonzilių būklė įvertinama praėjus 2 savaitėms po procedūros – pastebima, kad gleivinė ilgesniam laikui tampa atspari aplinkos veiksniams“, – teigia „Kardiolitos klinikų“, kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytoja otorinolaringologė.

Saugi, nesudėtinga ir efektyvi procedūra

Pažangios krioterapijos ir kriochirurgijos procedūros yra laikomos alternatyva konservatyviems nosies ir gerklės ligų gydymo metodams. Gydymo šalčiu metodą taip pat galima derinti su kitomis chirurgijos technikomis.

„Šios procedūros leidžia saugiai, nesudėtingai ir efektyviai išspręsti pacientus itin varginančias sveikatos problemas. Pacientai ypač vertina tai, kad gydant šalčiu nėra pažeidžiami gilesni audiniai ar struktūros, todėl jie gyja greičiau, randai būna plonesni, o kraujavimo rizika po procedūros – labai maža. Be to, gydymas šalčiu nepalieka nemalonaus kvapo burnoje, todėl procedūra nesukelia diskomforto asmeniniame gyvenime“, – krioterapijos ir kriochirurgijos privalumus vardija J. Buinickaja.

Rita Rauluševičiūtė

TOP naujienos

Informacinių technologijų ir gyvybės mokslų studentai turės galimybę gauti dvigubus diplomus

Planuojama, kad jau kitais metais dalis informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų sričių studentų galės pradėti studijas, kurias užbaigę turės galimybę gauti dvigubus...

Lietuvos gyventojai renka merus ir savivaldybių tarybas (Balsavimo aktyvumas gyvai)

Jau nuo 7 val. ryto jie gali išreikšti savo pilietinę valią rinkimų apylinkėse. Balsavimas pasibaigs 20 val. vakaro. Lietuvoje 27 Mero posto siekia 433 kandidatai...

Šiaulių rajone nepilnametė su moters banko kortele paėmė dvi paskolas už daugiau kaip 4 tūkst. eurų

Šiaulių rajone nepilnametė su moters banko kortele paėmė dvi paskolas už daugiau kaip 4 tūkst. eurų Šiaulių rajone nepilnametė, pasinaudojusi moters banko kortelės duomenimis, paėmė...

ORAI: Šiandien ypač šiltai dienai – iki 28 laipsnių

Penktadienio naktį be lietaus. Vėjas pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Dienai baigiantis pajūryje trumpai palis. Vėjas pietryčių, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–17...

Vaikas dažnai ragauja nevalgomus dalykus? Tai gali įspėti apie geležies stokos anemiją

Geležis – labai svarbus kraujo gamybos elementas, dėl jos trūkumo sumažėja hemoglobino bei eritrocitų kiekis kraujyje ir sutrinka deguonies pernešimas į audinius. Esant ženklesnei geležies stokai, diagnozuojama anemija, dar vadinama mažakraujyste, kuri vargina nuolatiniu...

Poledinės žūklės mėgėjai už neteisėtai sugautas lydekas sumokės 1440 eurų

Daugeliui ežerų pasidengus ledu, povandeninės žūklės mėgėjai saugumo reikalavimų nepamiršta. Deja, mėgėjų žvejybos taisyklės rūpi ne visiems. Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus ir Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai nustatė 18 pažeidimų, iš kurių 5 šiurkštūs. Prasidėjus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS