0 C
Šiauliai
2024 / 12 / 09

„Iki“ pataria: velykinė antis bus pigi, bet tobulai sultinga ir kvapni: kokioje temperatūroje kepti ir kokius prieskonius naudoti

Ar jau skaitėte?

Be galo aromatinga, itin minkšta ir su auksine, traškia odele – orkaitėje kepta antis vis dažniau tampa pagrindine lietuvių Velykų stalo žvaigžde. Svarbiausiai pavasario šventei pirkėjai ieško ko nors išskirtinio, todėl šalia šviežios vištienos, kiaulienos išauga susidomėjimas ir antiena, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Gardžiai paruošta Pekino antis vos už kelis eurus vaišėms suteiks iškilmingumo – tereikia atsiminti kelias taisykles, kad mėsa po kepimo būtų minkšta ir lengvai nukristų nuo kaulo.

- Reklama -

„Žmonės ieško būdų, kaip Velykas sutikti skaniai, sočiai ir neišlaidaujant. Velykinį meniu diktuoja ne tik individualūs mitybos įpročiai, bet ir akcijos, taip pat noras pasilepinti. Pirkėjų krepšelio įvairovė atskleidžia, kad per šventę lietuviai mėgsta įmantresnius patiekalus – ne tik ruošia karpį, liežuvį, bet ir gamina jūros gėrybes, kepa antis. Juo labiau, kad artėjant Velykoms netrūksta patrauklių pasiūlymų, todėl prabangiai atrodančias vaišes galima suruošti ir už kuklią sumą“, – sako G. Kitovė.

Išskirtinės anties savybės

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad skaniai iškepti visą antį yra nemažas iššūkis, iš tiesų šį nedidelį paukštį nesunkiai gali paruošti net ir neturintys daug patirties virtuvėje.

Nors kulinarine prasme antis priskiriama naminiams paukščiams, ji gerokai skiriasi nuo kitų paukščių skoniu, spalva ir maistingumu, sako „Iki“ mėsos technologas Gintaras Bačkovas.

„Natūralioje aplinkoje antys gyvena netoli vandens telkinių, todėl jų kūnai prisitaikę prie kitokių sąlygų. Pavyzdžiui, kad šaltame vandenyje plaukiojančios antys nesušaltų, po gana stora oda slypi riebalų sluoksnis. Šie riebalai taip pat lemia, kad mėsa po kepimo išlieka sultinga. Kadangi antys ir daug skraido, jų mėsa taip pat yra tamsesnė, tvirtesnė“, – pasakoja G. Bačkovas.

Renkantis paukštį parduotuvėje, mėsos technologas pataria atkreipti dėmesį ne tik į tai, ar mėsa šviežia, bet ir į anties svorį. Nuo jo priklausys ne tik vaišių dydis, bet ir paruošimas bei skonis. Jis siūlo geriau rinktis mažesnius paukščius, kurie bus greičiausiai jaunesni. Kepant jaunų ančių mėsa greičiau suminkštėja ir išlieka sultinga, ją kepti reikės trumpiau.

Patarimai, kaip kaskart tobulai iškepti skaniausią antį

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad skaniai iškepti visą antį yra nemažas iššūkis, iš tiesų šį nedidelį paukštį nesunkiai gali paruošti net ir neturintys daug patirties virtuvėje. Pasak „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės, unikalus anties skonis jau sufleruoja, kad daug prieskonių naudoti nebūtina, o garantuotą rezultatą užtikrins vienas kepimo metodas.

- Reklama -

Kokiais prieskoniais gardinti. Galima rinktis tiek paruoštus prieskonius, skirtus specialiai ančiai, tiek universalius mišinius, skirtus įvairių rūšių mėsai. Mišinį nesunku susikurti ir pačiam iš atskirų prieskonių ir žolelių. Populiariausi ingredientai yra druska, pipirai, kmynai, mairūnas, čiobreliai, česnakas, saldžiosios ir aštriosios paprikos, rozmarinas, sviestas. Galite ir įdėti cinamono, medaus, šiek tiek vanilės – tai suteiks originalesnį skonį. Bet visiškai pakanka naudoti tik druską ir pipirus.

„Kad ir kokius prieskonius pasirinksite, laikykitės kelių taisyklių. Visų pirma, antį nuplaukite tiek iš išorės, tiek iš vidaus ir gerai nusausinkite jos odą. Apžiūrėkite, kad nebūtų plunksnų likučių, taip pat verta nepamiršti nupjauti ir pasturgalinę liauką. Tai nėra būtina ruošiant patiekalą, tačiau antis po kepimo geriau kvepės, taip pat apsisaugosite nuo galimo paukščio apkartimo dėl likusio sekreto. Atsargiai subadykite antį šakute ar peiliu arba įpjaukite odą, nepažeidžiant raumenų. Tuomet įtrinkite prieskoniais ir palikite antį šaldytuve pastovėti 3–12 valandų“, – patarimais dalijasi G. Urbonavičiūtė.

Antį galima ir įdaryti. Tradiciškai naudojami obuoliai, citrusai, kriaušės, spanguolės, džiovinti abrikosai, slyvos, razinos. Taip pat įdaryti galima ryžiais ar grikiais, sumaišytais su kita mėsa, pavyzdžiui, maltomis kepenėlėmis, baltos duonos gabalėliais, grybais, svogūnais. Jeigu įdaryti nenorite, tuomet į jos vidų tiesiog įdėkite kelias rozmarino, čiobrelių ar šviežių česnakų šakeles.

Kokioje temperatūroje ir kiek laiko kepti. Likus maždaug valandai iki planuojamo kepimo, ištraukite antį iš šaldytuvo ir palaukite, kol mėsa pasieks kambario temperatūrą. Niekada nekepkite mėsos tiesiai iš šaldytuvo – dėl terminio šoko mėsa išsausės, įspėja maisto gamybos žinovė.

Norint tobulai gardžios anties be didelių rūpesčių, G. Urbonavičiūtė rekomenduoja paukštį kepti kepimo rankovėje. Joje mėsa neišdžius, liks minkšta ir sultinga, paukščio nereikės reguliariai aplieti. Tuo tarpu odelė skaniai apskrus ir bus traški bei tikras delikatesas.

„Antis visada dėkite į kepimo skardą krūtinine puse į viršų. Ji turėtų būti kepama kepimo rankovėje apie 2 valandas 180 °C temperatūroje. Tikslus laikas priklausys nuo paukščio dydžio. Skaičiuokite taip – 1 kilogramui mėsos reikia 1 valandos. Tad jeigu antis sveria 2 kilogramus, kepkite 2 valandas. Likus maždaug 20 minučių iki išėmimo iš orkaitės, kepimo rankovę perpjaukite ar perkirpkite (būkite atsargūs – išeis karšti garai!), paukštį apliekite nutekėjusiais riebalais ir palikite apskrusti padidinę temperatūrą iki 220 °C ir įjungę grilio arba vėjelio funkciją“, – pasakoja „Iki“ kulinarijos technologė.

Iškepusią antį verta išimti iš orkaitės ir palikti maždaug 15 min. šiek tiek atvėsti – per tą laiką mėsa sugers sultis, kurios neišsilies pjaustant antį.

Su kokiu garnyru patiekti. Antis skaniausia su daržovėmis ar vaisiais, kurie pabrėžia jai būdingą skonį. Pavyzdžiui, labai derės kepti kvapnūs obuoliai, slyvos, figos, spanguolės. Pasak G. Urbonavičiūtės, verta išbandyti ir keptą antį su apelsinais, kuri bus nepaprastai kvapni, sultinga ir tiesiog tirps burnoje. Skanu prie anties patiekti įvairiausių orkaitėje keptų šviežių daržovių – bulvių, burokėlių, pastarnokų, morkų, svogūnų. Tradiciškai antiena mėgstama valgyti ir su saldžiu pagardu – bruknių uogiene, spanguolių padažu, svogūnų džemu.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Astrologinė prognozė kitai savaitei, lapkričio 20–26 dienoms

AVINAS Savaitės pradžioje labiau seksis darbuotis vienumoje, individualiai nei su komanda. Visgi prireikus pasitelkite į pagalbą patikimus asmenis, užuot pasikliovę akla sėkme. Laisvalaikį skirkite ramimi...

Savo pirtyje konflikto metu vyras ėmė šaudyti iš pistoleto

Naktį į sekmadienį Šalčininkų rajone konflikto metu vyras, kaip įtariama, du kartus iššovė iš pistoleto, pranešė Policijos departamentas. Teisėsaugos duomenimis, sekmadienio naktį, apie 1.15 val.,...

Šiltnamio enciklopedija: patarimai, kaip tinkamai pasiruošti šiltajam sezonui

Sparčiai artėjantis pavasaris ir vis dažniau pasirodanti saulė primena apie pasiruošimą kasmetiniams sodiniams šiltnamyje ir darže. Neretai kyla klausimas, kaip tinkamai paruošti dirvą ir...

Chirurgas griauna mitą apie ilgas ir skausmingas operacijas: po kai kurių jau už pusvalandžio galima vykti namo

Daugelis pacientų išgirdę žodį „operacija“ ima nerimauti, jausti įtampą ir galvoti, kad teks nemažai laiko praleisti ligoninėje patiriant skausmą. Chirurgas Mindaugas Šatkauskas aiškina, kad...

Rekordiniai šalčio nuostoliai, kurių buvo galima išvengti

Paskutinis praėjusių metų mėnuo dėl gamtos sąlygų buvo vienas nuostolingiausių šalies istorijoje. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, vien sniego stogams padaryti nuostoliai, palyginti su 2021 metų gruodžiu, išaugo 15 kartų. Pasak specialistų, didelės dalies nelaimingų atsitikimų...

Horoskopai gegužės 24 dienai

AVINASJei praėjęs vakaras nebuvo toks žavus kaip tikėjotės, nenusiminkite - šiandien turėsite puikią progą išbandyti laimę dar kartą. Tik būkite atsargus - naujasis gyvenimo stilius gali pernelyg patikti. JAUTISSunku bus išlikti tokiam pat racionaliam ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS