22 C
Šiauliai
2024 / 06 / 18

Kokį namų internetą rinktis – fiksuotą ar mobilųjį? 

Ar jau skaitėte?

Žmonės dažnai suka galvą, kokį interneto planą pasirinkti – fiksuotą ar mobilųjį. Kiekvienas iš šių sprendimų turi savo privalumų, bet taip pat ir minusų. Čia trumpai palyginsime abu variantus, kad jums būtų lengviau priimti sprendimą. 

- Reklama -

Fiksuotas internetas namuose

Nėra duomenų perdavimo apribojimo – tai pagrindinis fiksuoto interneto pranašumas, lyginant jį su mobiliuoju. Nesvarbu, kiek valandų žiūrite vaizdo įrašus, kokio dydžio failus atsisiunčiate ar kaip dažnai naudojatės socialiniais tinklais. Fiksuoto ryšio internetas suteikia neribotas galimybes naršyti internete. Taigi jums nereikės sukti galvos, ar sunaudosite 20, 100 ar 300 GB per mėnesį.

Mobilusis telefonas. Iliustracinė nuotrauka.

Dar svarbiau – fiksuoto interneto atveju ryšio greitis yra daugmaž pastovus. Tai itin aktualu žmonėms, dirbantiems ar besimokantiems iš namų. O jei norite tikrai patikimo varianto, apsvarstykite galimybę įsigyti šviesolaidinį internetą.

Šviesolaidis internetas namuose – patogu ir greita

Šviesolaidinis internetas – šiuo metu plačiausias galimybes siūlantis sprendimas. Technologija užtikrina stabilią prieigą prie tinklo ir nepasiekiamą duomenų atsisiuntimo ir įkėlimo greitį. Tai įmanoma naudojant kabelį iš stiklo pluošto ir plastiko.

Tokiu būdu perduodamas signalas yra atsparus trukdžiams, kuriuos gali sukelti išoriniai veiksniai. Dėl nepalankių oro sąlygų, tokių kaip liūtys, audros ar pūgos, šviesolaidiniu ryšiu perduodamo interneto sparta nesumažėja.

Duomenų atsisiuntimo greičio sumažėjimo nepajusite net tada, kai vienu metu internetu naudosis daug vartotojų. 

- Reklama -

Atminkite, kad norint pasiekti didelį „Wi-Fi“ greitį, prie tinklo prisijungiantys įrenginiai, pvz., nešiojamieji kompiuteriai ar išmanieji telefonai, turi turėti tokius pačius parametrus kaip ir maršrutizatorius, t. y. palaikyti „Wi-Fi 5“ standartą.

Mobilusis internetas

Kitas ne mažiau puikus sprendimas – bevielė technologija, kuri naudoja bazinių stočių siunčiamas ir priimamas radijo bangas.

Svarbus šios technologijos pranašumas slypi paprastume. Norint naudotis mobiliuoju internetu, tereikia aktyvios SIM kortelės ir maršrutizatoriaus, su kuriuo galima susikurti namų Wi-Fi tinklą, prie kurio galima prisijungti, pavyzdžiui, nešiojamąjį kompiuterį ar kitą išmanų įrenginį. Tai galite padaryti ir naudodami išmanųjį telefoną – visi naujesni telefonai siūlo bendrinimo internetu galimybę.

Šis sprendimas nereikalauja jokių papildomų įrengimų bute. Todėl namų mobilusis internetas yra puikus pasiūlymas žmonėms, kurie planuoja persikelti ar dažnai keičia gyvenamąją vietą. Jei reikia, internetą taip pat galite pasiimti su savimi, pvz., į kavinę, kelionę ar sodybą. Belaidis interneto planas niekada jūsų neribos!

Tačiau svarbu paminėti, kad mobiliojo interneto kokybei įtakos turi keletas nuo operatoriaus nepriklausančių veiksnių. Turime omenyje vartotojo atstumą iki artimiausios interneto prieigos ar meteorologines sąlygas, kurioms, deja, bet niekas neturi įtakos. 

Nusprendus naudotis mobiliuoju internetu, o ne fiksuotu, svarbu atminti, kad viršijus turimą duomenų limitą, ryšio greitis mažėja – tuomet tenka pirkti papildomą duomenų paketą arba laukti naujo laikotarpio su nauju duomenų paketu.

Tačiau tai tik nežymūs minusai, palyginus su tuo, kokią laisvę turi vartotojas. Tai nuostabus sprendimas studentams, kurie neturi pastovios gyvenamosios vietos ir dažnu atveju nuolatos keliauja tarp mokymosi įstaigos, laikinų namų ir gimtinės. 

Be to, mobilus internetas puikus variantas daug dirbantiems ir nuolat keliaujantiems žmonėms – interneto ryšys visur su jumis!

Norėdami būti niekieno neribojami, įsigykite mobilų internetą ir keliaukite visur, nesibaimindami, kad negalėsite prisijungti prie interneto tinklo. Dar geriau – nešiojamas internetas be sutarties leis kada tik norite pakeisti savo sprendimą. Kas gali būti geriau, tiesa? 

TOP naujienos

Šiandien Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Aukščiausia temperatūra 14–18 laipsnių šilumos

Artimiausiomis dienomis lietaus bus nedaug, išliks vėsu. Šiandien Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 14–18...

ORAI: Šiandien aukščiausia temperatūra 18–23, pajūryje apie 17 laipsnių šilumos

Šiandien lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23, pajūryje apie 17 laipsnių šilumos. Trečiadienį be lietaus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų,...

Krūties vėžio prevencija internetu: bendras medikų sprendimas moterims

Plečiantis internetu besinaudojančių vartotojų skaičiui, medicinos sektoriuje vis daugiau sprendimų yra priimama atsižvelgiant į kliento poreikius, ypač COVID-19 pandemijos metu, kai populiarėja nuotolinės konsultacijos....

Nuo pirmadienio izoliacija privaloma keliautojams iš Estijos, Islandijos, Švedijos ir Suomijos

Paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildžius Estijai, Islandijai, Švedijai ir Suomijai, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Smegenų aneurizma: pavojinga liga, kurios dauguma net nežino

Net trys iš penkių (60 proc.) šalies gyventojų nežino, kas yra smegenų aneurizma, nors tai vieną didžiausių rizikų gyvybei keliančių kraujagyslių ligų. Tokius rezultatus parodė Lietuvoje atlikta „Spinter“ visuomenės nuomonės apklausa, kuria buvo siekiama...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS