5 C
Šiauliai
2025 / 01 / 18

Liko pusantros savaitės apsispręsti ar kaupti pensiją

Ar jau skaitėte?

Gyventojai, kurie šių metų pradžioje gavo „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į antros pakopos pensijų kaupimą, iki birželio 30 d. turi laiko apsispręsti, ar nori kaupti pensijai papildomai. Iki šiol tik šiek tiek daugiau nei pusė įtrauktųjų perskaitė pranešimus, išsiųstus į jų „Sodros“ asmenines paskyras.

- Reklama -

Į pensijų kaupimą šiemet įtraukti beveik 60 tūkstančių gyventojų. Tai žmonės, kurie anksčiau niekada nebuvo įtraukti į pensijų kaupimą arba tie, kurie 2021 metais atsisakė dalyvauti pensijų kaupime ir dar nekaupia pensijai. Įstatymas numato, kad asmenys įtraukiami į kaupimą kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų.

Gyventojai turi laiko apsispręsti dėl pensijų kaupimo iki birželio 30 d.
Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad visi vyresni nei 18 metų ir jaunesni nei 40 metų Lietuvos gyventojai, kurie šių metų sausio 2 d. dirbo samdomą darbą arba vykdė savarankišką veiklą, galėjo būti automatiniu būdu įtraukti į kaupimą antroje pakopoje. Į pensijų kaupimą įtraukiami ir dirbantys studentai, ir Lietuvoje gyvenantys bei dirbantys užsieniečiai.

Pasitikrinti, ar šiemet buvote įtraukti į pensijų kaupimą, galima prisijungus prie asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba paskambinus informacijos numeriu (+370) 5 250 0883.

Tam, kad laiku gautumėte informaciją apie įtraukimą į dalyvavimą pensijų kaupime ir valstybinio socialinio draudimo naujoves, svarbu atnaujinti savo kontaktinius duomenis asmeninėje paskyroje. Pasirinkę meniu punktą „Mano pasirinkti informacijos iš „Sodros“ gavimo būdai“ galite nurodyti, kokiu būdu Jums bus siunčiama svarbi informacija. Taip pat verta peržiūrėti savo elektroninio pašto dėžutės nustatymus, kad „Sodros“ laiškai nebūtų nukreipiami į nepageidaujamus pranešimus (SPAM).

Žmonėms, kurie neperskaito informacijos asmeninėse paskyrose, siunčiami registruoti laiškai.

- Reklama -

Naujai įtraukti į kaupimą gyventojai turi tris pasirinkimo variantus – jie gali patys sudaryti sutartį su norima pensijų kaupimo bendrove, nieko nedaryti ir pradėti kaupti pensiją „Sodros” atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje arba asmeninėje „Sodros” paskyroje pateikti prašymą kaupime nedalyvauti.

Nenorintys dalyvauti kaupime turi prisijungti prie savo asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui. Naujai įtraukti gyventojai savo paskyrose mato automatiškai sugeneruotus prašymus atsisakyti kaupimo. Tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime.

Iki šiol beveik 29 tūkstančiai naujai įtrauktų į pensijų kaupimą žmonių atsisakė dalyvauti kaupime. Daugiau nei 2 tūkstančiai gyventojų savarankiškai sudarė pensijų kaupimo sutartis.

Jei žmogus apsispręs dalyvauti antros pakopos pensijų kaupime, priklausomai nuo pasirinkto kaupimo tarifo, į pensijų fondą bus pervedama 3 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir valstybės paskata – 1,5 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU). Įmokos bus pradėtos skaičiuoti nuo liepos 1 d.

Kaupimas antroje pakopoje – valstybės siūlomas būdas kaupti pensijai papildomai. Pensijų kaupimo antroje pakopoje esmė – užtikrinti, kad sulaukus pensijos amžiaus, šalia „Sodros“ senatvės pensijos, žmogus papildomas stabilias garantuotas pajamas visą likusį gyvenimą. Sprendimą dėl kaupimo kiekvienas žmogus turi priimti pats, įvertinęs visas aplinkybes.

Malgožata Kozič
Patarėja
Komunikacijos skyrius
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

TOP naujienos

Dirbti pensijoje skatins ne tik maža senatvės pensija: bijoma ir socialinės izoliacijos

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų nuomonės apklausa atskleidė, kad nemaža dalis gyventojų planuoja dirbti ir išėję į pensiją. Galvoti...

Prakaitavimas išduoda vyrų jaudulį ir stresą

Oro temperatūrai siekiant rekordinius skaičius, visi stengiasi išvengti saulės ir apsisaugoti nuo prakaitavimo. Bet ar kada susimąstėte apie prakaito svarbą mūsų organizmui? Prakaitavimas apsaugo...

Bulvių veislių gidas: kurią rūšį rinktis virimui, o kurią bulviniams blynams

Lietuviška virtuvė neįsivaizduojama be daržovių pažibos – bulvės. Daugybė patiekalų – cepelinai, bulvių plokštainis, bulviniai vėdarai – laikomi tradiciniais, tačiau pagrindinis jų ingredientas į...

Teismas nutraukė bylą dėl nelaimingo atsitikimo grūdų bokšte

Šiaulių apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo, kuomet žemės ūkio bendrovės sandėliavimo bokšte grūdų iškrovimo darbų metu žuvo žmogus....

ORAI: Artimiausią parą orų sąlygos sudėtingos, bus labai slidu

Artimiausią parą orų sąlygos sudėtingos, bus labai slidu. Gruodžio 20-os naktį krituliai: sniegas, šlapdriba, pereinanti į lietų. Daugelyje rajonų lijundra, plikledis, vietomis smarkus sudėtinis apšalas, rūkas. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15...

Dažniausiai prekyboje aptinkamos maisto klastotės – aukščiausios kokybės alyvuogių aliejus

Valstybinės kontrolės metu nustatyta, kad pastaraisiais metais rinkoje padaugėjo atvejų, kai prastesnės kokybės ar net netinkamas žmonių vartojimui alyvuogių aliejus buvo parduodamas kaip aukščiausios rūšies ypač tyras alyvuogių aliejus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS