Artėjantis pavasaris ir pirmoji šio sezono šventė – Kovo 8-oji – kasmet vyrus priverčia rimtai pasukti galvą, kaip nustebinti savo mylimą moterį. Finansų ekspertė įvardija, jog norint padaryti siurprizą – nebūtina išleisti itin didelių sumų, o psichologė paaiškina, kodėl svarbu į Moters dieną žvelgti ne vien iš materialios pusės.
Pandemija ir karantino suvaržymai į artėjančią Kovo 8-osios šventę įnešė nemažai painiavos: fiziškai nedirbančios parduotuvės, restoranai, judėjimo ribojimai – visa tai daugelį privers šią progą minėti kiek kitaip. Psichologė Ernesta Upė Varžgalytė Gvozdė paaiškina: nors karantino ribojimai atėmė galimybę Moters dieną švęsti taip, kaip esame pripratę, tuo pačiu ir sukūrė sąlygas šventę paminėti intymesnėje, ramesnėje aplinkoje. Tai ne tik gali suteikti daugiau dvasingumo ar artumo, bet ir sustiprinti tarpusavio ryšį poroje.
Bendrovės „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“, direktorė Giedrė Štuopė sako, kad vasario pabaigoje nuolat stebimi išaugę klientų vyrų srautai, kas akivaizdžiai rodo, jog ruošimasis Moters dienai jau prasidėjo. Šeimos finansų ekspertė patikina, jog karantino suvaržymai netrukdo vyrams ieškoti būdų nustebinti savo antrąsias puses, tačiau žvalgomasi šiek tiek kitokių dovanų, nei praėjusiais metais.
„Pernai, dar prieš pandemiją, Kovo 8-ąją vyrai stebino moteris šiek tiek kitokiais, trumpalaikiais siurprizais: prabangiomis vakarienėmis, papuošalais, išvykomis į kurortus ar tolimomis kelionėmis. Pandemijai besitęsiant beveik metus, žmonės ėmė labiau vertinti praktiškas, kasdienybę palengvinančias ar jaukumo namams suteikiančias dovanas, tokias kaip įvairūs buities prietaisai, interjero detalės, sporto įranga ar išmaniosios technologijos“, – įvardija G. Štuopė.
Ji taip pat pažymi, kad nors iš pirmo žvilgsnio tai gali neatrodyti kaip pernelyg didelės investicijos, kai kuriems žmonėms net tokios išlaidos gali gerokai pakoreguoti mėnesio biudžetą. Šeimos finansų ekspertė paaiškina, kad nenorint griauti jau sudėliotų finansinių planų, tokias sumas galima ne tik lengvai pasiskolinti, bet ir atiduoti.
Psichologė E. U. Varžgalytė Gvozdė pabrėžia, kad išleisti per daug pinigų dovanoms tikrai nėra būtina. Ji skatina į siurprizus žiūrėti kaip į dėmesio parodymą svarbiems žmonėms. Dovanos autentiškumas, individualumas leidžia parodyti kitam, kad jis yra matomas, svarbus ir mylimas – emocinė vertė šiuo atveju stipriai viršija finansinę, todėl dovana tampa įsimintina.
„Svarbiausia įsiklausyti ir įsivertinti konkretaus žmogaus pomėgius. Dovana visuomet turėtų būti apie būtent jos gavėją, o ne teikėją – svarbu pasitikrinti ar dovanoju, nes man patinka, ar manau, kad tai patiks ir mano mylimam žmogui. Įvairios lauko pramogos, laikas kartu, piknikas, vakarienė, pusryčiai į lovą, netgi ramus nieko netrukdomas pokalbis dažnai nekainuoja nieko, tačiau neretai tai būna įsimintinos, intymios dovanos, kurios kaip niekas kitas padeda sustiprinti santykius ir vienas kito pajautimą“, – paaiškina psichologė.