17 C
Šiauliai
2024 / 07 / 25

Nuo naujųjų metų dvigubai didėja mėgėjų žvejybos leidimų kainos

Ar jau skaitėte?

Sausio 1 d. įsigaliojus Seimo priimtoms Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama: dviem paroms – 3 eurai; mėnesiui – 10 eurų; metams – 30 eurų.

- Reklama -

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti paleidžiant žuvis valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama mėnesiui – 10 eurų; metams – 25 eurai.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį neišduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir kuriame organizuota limituota žvejyba, išskyrus lašišų ir šlakių limituotą žvejybą, bus mokama: parai – 5 eurai; savaitei – 15 eurų; mėnesiui – 30 eurų.

Už vienos paros mėgėjų žvejybos leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai bus mokama 15 eurų, jeigu žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius, – 5 eurai.

Mėgėjų žvejybos leidimas žvejoti vieną parą valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir kuriame organizuota limituota žvejyba, kainuos 15 eurų.

Įstatymo pataisos leidžia privatiems žuvininkystės vandens telkinių savininkams nustatyti mėgėjų žvejybos leidimų kainas jiems nuosavybės teise priklausančiuose žuvininkystės vandens telkiniuose.

- Reklama -

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, teisę turės asmenys iki 18 metų (iki šiol – iki 16 metų), valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir asmenys su negalia, jeigu turi tokią teisę patvirtinantį dokumentą.

Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas teigia, kad pokyčiai mėgėjų žvejyboje turėtų ne tik prisidėti prie žuvų išteklių gausinimo, bet ir jaunimo užimtumo bei tvaresnės mėgėjiškos žvejybos skatinimo.

„Labai svarbu tai, kad nuo šiol nemokamai žvejoti galės visi iki 18 metų amžiaus. Iki šiol nemokamas mėgėjiškos žvejybos leidimas galiojo tik asmenims iki 16 metų. 16–17 metų paaugliai dažniausiai dar yra išlaikomi tėvų, neturi savo pajamų, daug laiko leidžia su draugais arba namuose prie kompiuterių. Manau, kad nemokama galimybė mėgėjiškai žvejoti iki pat pilnametystės ne tik turėtų teigiamą poveikį paauglių sveikai gyvensenai, bet ir kokybiškam užimtumui. Taip pat pagaliau Lietuvoje galime aktyviau skatinti daugelyje užsienio valstybių propaguojamą tvarios mėgėjiškos žvejybos praktiką, kai žvejams mėgėjams paleidžiantiems sugautas žuvis bus taikomas gerokai mažesnis žvejybos leidimo įkainis. Mėgėjiškos žvejybos leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautas žuvis, kainuos 10 eurų mėnesiui ir 25 eurų metams“, – komentuodamas įsigaliojusias įstatymo pataisas Eltai sakė Seimo narys Linas Jonauskas.

Iki šiol žvejo mėgėjo bilietas žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose kainavo 1 euras 40 centų dviem paroms, 5 eurai mėnesiui ir 14 eurų metams.

Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas Seimui pateikusi Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė yra sakiusi, kad mėgėjų žvejybos leidimų kainos nesikeitė jau 11 metų.

Nuo naujųjų metų įsigaliojusias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas Seimas priėmė pernai lapkričio 21 d.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Kanadiečiai irgi gamina cepelinus – jų priedai lietuviams atims žadą

Cepelinai – lietuvių pasididžiavimas, tad sekmadienį, minint Pasaulio cepelinų dieną, nemažai jais gardžiuosis galbūt net ne vieną kartą. Dažnas viena ausimi girdėjo, kad panašius...

Su gyvybės draudimu vaikų ateičiai kauptų trečdalis lietuvių

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, kad vaikų mokslams ir kitiems poreikiams per gyvybės draudimą kaupia arba ketina...

Panevėžio, Radviliškio rajonuose, Šiauliuose rasti žmonių kūnai

Radviliškio, Panevėžio rajonuose, Šiauliuose pastarąsias kelias paras rasti žmonių kūnai, pranešė policija. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, sekmadienį, apie 20 val. 40 min. Panevėžyje,...

Norite gurmaniškų vaišių be didelių išlaidų ir vargo? „Iki“ pataria ieškoti būtent šiuo ženklu pažymėtų prekių

Mėgstate palepinti artimuosius ar save per šventes, bet išlaidauti nesinori? Šiemet kaip niekad gardžioms Velykoms pasiruošti bus lengviau ir taupiau – „Iki“ parduotuvėse jau...

Bonos Sforcos įkvėpti dvariškosios lietuvių virtuvės pokyčiai: nuo „vargo“ agurkų iki gaivinančio itališko pyrago

Prieš daugiau nei 500 metų į Lietuvą iš Italijos atvykusi Lenkijos karalienė ir Didžioji Lietuvos kunigaikštienė Bona Sforca neretai įvardijama kaip asmenybė, kurios atvykimas iš pagrindų pakeitė ne tik lietuvių mados suvokimą, bet ir...

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 „Iki“ patarimai turintiems mažų...

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS