22 C
Šiauliai
2025 / 04 / 18

Pamirškite varginantį teksto perrašymą ranka: yra būdas lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos

Ar jau skaitėte?

Laikai, kai fotografuodavote tekstą, kurį vėliau perrašinėdavote ranka jau praėjo. Naudodamiesi bene kiekvienu naujesnės kartos išmaniuoju telefonu dabar galite lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos. Ši galimybė praverčia darbe, mokantis, keliaujant, ar tiesiog susirašinėjant su draugais.

- Reklama -

„Tiesiai iš nuotraukos išmaniajame nukopijuotą tekstą galite lengvai įklijuoti į „Google“ paiešką, persiųsti kolegai ar draugui bei išversti į reikiamą kalbą. Tai ypač pravers kelionių metu, pavyzdžiui, prireikus išversti restorano meniu tekstą į lietuvių kalbą. Šia funkcija pasinaudoti itin paprasta ir lengva“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Google Nuotraukos“ talpyklos funkcionalumas

„Google Nuotraukos“ (angl. „Google Photos“) – viena patogiausių ir funkcionaliausių nuotraukų saugojimo ir tvarkymo programėlių, prieinama tiek „Android“, tiek „iOS“ vartotojams.

„Atidarykite programėlę savo telefone ir joje pasirinkite nuotrauką, kurioje yra teksto. Tai gali būti ir ekrano nuotrauka (angl. Screenshot), ir realaus objekto, kuriame matomas tekstas, nuotrauka“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei tekstas matomas aiškiai ir ryškiai, „Google Nuotraukos“ gali jį iškart aptikti ir pateikti pasiūlymą „Kopijuoti tekstą iš nuotraukos“ (angl. „Copy text from image“). Jei matote šį užrašą savo ekrane – paspauskite ant jo.

Jei tekstas pasirinktoje nuotraukoje nėra toks ryškus ir lengvai perskaitomas, programėlės apatinėje įrankių juostoje pasirinkite „Objektyvo“ (angl. „Lens“) piktogramą. Ši funkcija operatyviai nuskaitys vaizdą ir paryškins aptiktą tekstą, kurį galėsite pasirinkti, pažymėti ir nukopijuoti.

- Reklama -

„Pasirinktas tekstas jau nukopijuotas į jūsų iškarpinę. Dabar jį galite įklijuoti bet kur, kaip ir įprastą tekstą. Beje, šiai funkcijai atlikti galite išbandyti ir „Google Lens“ programėlę, pritaikytą „Android“ išmaniesiems“, – sako „Bitės Profas“.

Alternatyva „iPhone“ ir „Samsung“ savininkams

Jei naudojatės „iPhone“ telefonu, palaikančiu „iOS 16“ operacinę sistemą, tačiau nesinaudojate „Google Nuotraukos“ talpykla, savo telefono galerijos programėlėje rasite „Gyvo teksto“ (angl. „Live Text“) funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą.

„Savo „iPhone“ išmaniajame atidarykite norimą nuotrauką ir paprasčiausiai palaikykite pirštą ant teksto, kurį norite nukopijuoti. Nukopijuotas tekstas atsiras jūsų iškarpinėje ir jį galėsite lengvai įklijuoti ten, kur reikalinga. „iOS 16“ operacinė sistema šią funkciją pakėlė į kitą lygį ‒ suteikė galimybę tekstą nukopijuoti ne tik iš nuotraukų, bet ir iš vaizdo įrašų. Tam, kad tai padarytumėte, turėsite atlikti beveik tokius pačius žingsnius“, ‒ pasakoja M. Vrubliauskas.

Savo telefono galerijoje pasirinkite vaizdo įrašą ir jį paleiskite. Tada, pamatę norimą tekstą, įrašą sustabdykite ir ant jo palaikykite pirštą. Tokiu būdu tekstas pasižymės ir jį galėsite nukopijuoti.

„Ši funkcija yra išmani ir gali prisitaikyti prie pažymėto teksto. Pavyzdžiui, jeigu atidarę nuotrauką palaikysite pirštą ant laiko, telefonas jums jį pasiūlys pridėti į kalendorių ir sukurti įvykį“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bitės Profas“ rekomenduoja šią funkciją išbandyti su įvairiais duomenimis. Pavyzdžiui, jeigu pažymėsite tekstą, kuriame yra skaičiai su valiutos simboliu, „iPhone“ telefonas, šalia kopijavimo funkcijos, šią valiutą pasiūlys konvertuoti į kitą.

„Naujesnės kartos „Samsung“ išmaniųjų naudotojai funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą iš nuotraukos telefone, taip pat ras tiesiog išmaniojo galerijoje. Tereikia pasirinkti norimą nuotrauką su tekstu, pirštu spustelėti ir palaikyti ant teksto ir jį nukopijuoti į iškarpinę“, ‒ pataria M. Vrubliauskas.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Kelių policija primena: pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio pradžios pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai. Leistinas važiavimo greitis: lapkričio–kovo mėnesiais ne gyvenvietėse...

Po „Žinau, ką renku“ debatų rinkėjai galės miegoti ramiai, o kaip kandidatai į merus?

Nors gali atrodyti, kad šie savivaldybių tarybų ir merų rinkimai yra kaip niekada nuobodūs, bet „Žinau, ką renku“ debatai parodė, kad rinkėjams savivaldybės reikalai...

Kaunas kviečia švęsti Kalėdas kitaip: paruošė dvi užduotis ir dovanų

„Vis dar sunku patikėti, kad šiemet Kalėdas švęsime kitaip. Tai tiesa ir nieko čia nepakeisime. Tačiau net ir šiomis sudėtingomis aplinkybėmis šventės gali būti...

Gyventojams siūlomos elektros kainos ir toliau traukiasi

Nepriklausomi elektros tiekėjai toliau mažina kainas buitiniams vartotojams. „Latvenergo“ grupei priklausanti energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ nuo vasario gyventojams siūlo mokėti 25,567 ct/kWh, kainą...

Horoskopai gruodžio 17 dienai

AVINASTikėkite, kad viskas tik į gera, kad ir kas atsitiktų. Nepanikuokite, jei vėluojate. Ramiai baikite gerti savo kavą ir skaityti straipsnį. Jei ko nors...

Pensijų matematika: kodėl Švedijos 90 proc. triskart lenkia Lietuvos 80 proc.

Įsisukant naujam rinkimų ciklui galima nesuklystant prognozuoti, kad daugiausiai diskusijų sulauksiančiu objektu Lietuvoje ir vėl taps pensijų sistema. Ši nedžiuginanti priklausomybė tampa iššūkiu mažiausiai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS