15 C
Šiauliai
2024 / 06 / 17

Pasaulį gelbėja keistuoliai maištininkai – kas jie ir kaip juos atpažinti?

Ar jau skaitėte?

Šiandien, mūsų planetai susiduriant su precedento neturinčiais aplinkosaugos iššūkiais, tvarumo klausimus spręsti imasi ne tik didžiosios organizacijos – į pirmąsias gretas iškyla ir pavieniai asmenys. Šie inovatoriai, dažnai vadinami tvarumo ambasadoriais, vaidina milžinišką vaidmenį skatinant dialogą visuomenėse, verčiantį ieškoti sprendimų klimato kaitos, gamtosaugos ir kitose tvarumo srityse. Kas jie tokie? Kaip juos atpažinti? Ar jų turime Lietuvoje? Kokie veidai vis dar lieka paraštėse?

- Reklama -

„Tvarumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie rodo nepalaužiamą atsidavimą aplinkosaugos klausimams, pasisako už tvarų veikimą, politiką ir gyvenimo būdą. Jų įtaka pasireiškia skirtingose veiklos srityse, įskaitant klimato kaitos švelninimą, gamtos išteklių išsaugojimą ir tvarių technologijų skatinimą. Šiandien visiems puikiai pažįstami pasaulinio lygio veidai, tokie kaip Greta Thunberg, Elonas Muskas, popiežius Pranciškus, kurių įtaka tvarumui pasaulyje pasireiškia ne tik retorika, bet ir apčiuopiamais veiksmais – novatoriškomis iniciatyvomis, įtakingų judėjimų skatinimu ar tvarios praktikos integravimu į atitinkamas sritis“, – sako „Baltic Sustainability Awards“ atstovas Kristapas Cirulis.

Kas taps metų tvarumo ambasadoriumi paaiškės „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje Rygoje.

Pasak eksperto, tvarumo ambasadorius galima atpažinti iš kelių dalykų. Visų pirma, tai – nuoširdus rūpestis ir užsidegimas spręsti tvarumo keliamus iššūkius. Taip pat šių asmenų daroma įtaka yra matoma plačiai – nacionaliniu, regioniniu ar pasauliniu mastu.

„Jiems būdingas ir tarpdiscipliniškumas – kad paskatintų pokyčius, tvarumo ambasadoriai veikia vadovaudamiesi holistiniu požiūriu, geba vertinti klausimų aktualumą skirtinguose lygmenyse. Šie ambasadoriai aktyviai prisideda prie visuomenės informavimo ir švietimo, jie skatina ir patys imasi įgyvendinti inovatyvius sprendimus rinkoje“, – pagrindinius bruožus vardija K. Cirulis

Veidai slepiasi paraštėse

„Baltic Sustainability Awards“ atstovas akcentuoja, jog nors pasaulinius veidus puikiai pažįstame, Baltijos regione aktyviai veikiantieji dažnai vis dar lieka paraštėse: „Už tvarumo idėjas aktyviai kovojantieji visuomenėje neretai laikomi keistuoliais ir maištininkais. Šiandien populiaru sakyti, kad pokyčiai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų, tačiau pastebime, jog tokią atsakomybę prisiimti gali toli gražu ne kiekvienas. Keistuolius, kurie išdrįsta garsiai ir drąsiai išsakyti savo idėjas ir imtis realių veiksmų, siekiame atrasti bei parodyti „Baltijos tvarumo apdovanojimuose“, – pasakoja iniciatyvos atstovas K. Cirulis.

- Reklama -

„Baltic Sustainability Awards“ jau trečius metus inicijuoja tvarumo ambasadorių rinkimus, siekdami pagerbti regione aktyviausius ir metų ambasadoriaus titulo vertus veidus.

Jurgis Kazimieras Staniškis – profesorius, technologijos mokslų daktaras, aplinkosaugininkas.

Šių metų „Tvarumo ambasadorių“ nominacijos finalininkais Lietuvoje tapo Jurgis Kazimieras Staniškis – profesorius, technologijos mokslų daktaras, aplinkosaugininkas, kurio mokslinė ir švietėjiška veikla pasauliniu lygiu prisideda prie atsparesnės, teisingesnės ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios ekonomikos; Rugilė Matusevičiūtė – didelį dėmesį skirianti aplinkosauginio sąmoningumo didinimui per turinį socialinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje ir ką tik sulaukusi kvietimo Oksfordo universitete studijuoti Klimato žurnalistikos programoje; Paulius Chockevičius – miesto bitininkystės ir biologinės įvairovės propaguotojas, organizuojantis mokomuosius seminarus ir skatinantis žaliąją infrastruktūrą.

Kas taps metų tvarumo ambasadoriumi paaiškės „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje Rygoje, gruodžio 7 d.

Rugilė Matusevičiūtė – didelį dėmesį skirianti aplinkosauginio sąmoningumo didinimui per turinį socialinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje.

„Ekonominė aplinka susiduria su daugybe iššūkių, kurių daugelis susiję su naujais aplinkosaugos ir visuomenės iššūkiais ir galimybėmis. Pripažindami ir pagerbdami tvaria praktika besirūpinančių asmenų pasiekimus, „Baltijos tvarumo apdovanojimai“ inicijuoja teigiamus pokyčius, siųsdami žinią, kad inovacijos ir tvarumas yra neatsiejami nuo verslo sėkmės dabartinių pasaulinių ir ekonominių iššūkių akivaizdoje“, – sako strateginės apdovanojimų metodologijos partnerės „EY Baltic“ atstovas Janis Kaulinšas.

Iš viso „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimuose bus pagerbti reikšmingi pasiekimai tvarumo inovacijų srityje net šešiose kategorijose: klimato inovacijų; žiedinės ekonomikos; energetikos technologijų; socialinių iniciatyvų; miesto plėtros ir tvarumo ambasadorių.

Apie Baltijos tvarumo apdovanojimus

Paulius Chockevičius – miesto bitininkystės ir biologinės įvairovės propaguotojas.

Baltijos tvarumo apdovanojimai – tai kasmetinis renginys, skirtas išskirtinėms Baltijos regiono tvarumo iniciatyvoms įvertinti ir pagerbti. Šių metų Baltijos tvarumo apdovanojimų tema „Atėjo laikas“ siekiama pabrėžti, jog būtina spartinti inovatyvius sprendimus ir imtis ryžtingų veiksmų, kuriant tvarią Baltijos šalių ateitį.

Baltijos tvarumo apdovanojimus rengia inovacijų valdymo įmonė „Helve“ kartu su steigėja ir partnere „Rimi Baltic“. Iniciatyvą remia strateginis metodikos partneris „EY Baltic“, partneriai –„Luminor“ ir Rygos miesto taryba. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.

Kristapas Cirulis
Komunikacijos vadovas
Baltijos šalių tvarumo apdovanojimai

TOP naujienos

Horoskopai rugpjūčio 19 dienai

AVINASJūsų geriausias draugas žino, kad jūs galite jam padėti ir nepaliksite jo bėdoje. Dėl kažkokių keistų priežasčių šiandien jusite dalykus, kurių paprastai nematote. JAUTISSu darbu...

Nuo šiol plynų kirtimų stebėsena bus vykdoma panaudojant ir pažangius metodus

Valstybinė miškų tarnyba inovatyviais metodais identifikavo 2020 metais šalies miškuose vykdytų plynų miško kirtimų plotus. Identifikavimas buvo vykdomas dešifruojant žemės dangos vaizdus, gautus iš...

Geriausiems Lietuvos studentams – galimybė pasisemti žinių iš pasaulinio technologijų lyderio

Pasaulinė mobiliųjų technologijų kompanija „Huawei“ kviečia Lietuvos studentus dalyvauti inovatyvioje tarptautinėje mokymosi programoje „Seeds for the Future“. Lapkričio 2–6 dienomis internetu vyksiančios programos organizatoriai...

Planuojate statyti lieptą? Teisininkas atskleidė, kaip negauti baudos

Gyvenantieji ar sodybas šalia ežero turintieji lietuviai jau pradeda ruoštis vasarai – tvarko pakrantes, o kai kurie įsirengia ir lieptelius. Visgi daugeliui valstybinių vandens...

Visiems gerai žinoma vienas perkamiausių visų laikų romanų „Vėjo nublokšti“

Visiems gerai žinoma Pulitzerio premija apdovanota literatūros klasika – vienas perkamiausių visų laikų romanų „Vėjo nublokšti“ (antroji dalis) – dabar prieinama ir audioformatu. Didžiuoju amerikietiškuoju romanu tituluojamas Margaretos Mitchell 1936 m. parašytas kūrinys nukelia į...

Šiaulius aplankys trys karaliai

2022 m. sausio 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiauliuose baigsis daugiau nei mėnesį trukę kalėdiniai ir naujamečiai renginiai, o juos vainikuos jau tradicinėmis tapusios Trijų karalių eitynės. Triukšmingas ir iškilmingas žygis prasidės prie Kaštonų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS