15 C
Šiauliai
2024 / 06 / 17

Pasipuoškite namus Velykoms madingai: platų dekoracijų asortimentą rasite „Rimi“

Ar jau skaitėte?

Daugelis įpratome Velykoms puošti namus kuo spalvingiau: krepšelis įvairiaspalvių margučių, ryškios, raštuotos servetėlės, pastelinės dekoracijos – dažna pavasario šventės namų puošmena. Vis dėlto, dekoro specialistės Evelina Šilaikienė ir Monika Volkovienė pataria šiais metais atkreipti dėmesį ir į vyraujančią žemiškų spalvų paletę: samaninę, rudą, geltoną bei kitas miško spalvas. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, jog tinkamai laikydami įsigytas velykines dekoracijas užtikrinsite, kad jos išliktų geros būklės ir jomis būtų galima džiaugtis ateityje bei papuošti namus dar ne vieną kartą.

- Reklama -

Tvarios dekoracijos – ir draugiškos gamtai, ir madingos

Jei seniai svarstėte išmėginti namus papuošti „pasidaryk pats“ arba „atrask pas močiutę“ pobūdžio dekoracijomis, šių metų Velykos – puiki proga tam. „Moon Elements“ dekoratorės Evelina Šilaikienė ir Monika Volkovienė atkreipia dėmesį, jog kadangi viskas, o kartu ir dekoras krypsta į ekologiją, labai madinga puošti namus tuo, ką jau turite arba tuo, ką galite rasti lauke, miške.

Paprastos, bet stilingos velykinių puošmenų idėjos, naudojant natūralias medžiagas ir senelių išsaugotas lobynes.

„Taip pat nepamirškime lobynų, kuriuos savo sekcijose saugoja mūsų seneliai ir močiutės. Gėlėtos servetėlės, perlamutriniai servizai, raštais dekoruotos lėkštės – visa tai su trenksmu grįžo į madą. Be to, namuose galite pasimerkti lauke rastas šakas kaip Velykinį medį ir išpuošti dekoratyviniais kiaušiniais, kankorėžiais ir pan. Šventinio stalo dekorui galima panaudoti net ir samanas. Tik, žinoma, jas reikia tinkamai prieš tai paruošti. Jeigu senos dekoracijos dar naudojamos ir „turi vaizdą”, galima jas panaudoti dar kartą, tačiau visada rekomenduojame gerai apžiūrėti, ką turite iš seniau. Galbūt dekoracijos nebetinka prie jūsų interjero ir jas verta atiduoti į kitas rankas”, – sako dekoratorė Evelina.

Didžiausias velykinių dekoracijų lobis – pas senelius

Dekoratorės taip pat pataria aplankyti mylimus senelius, nuvežti jiems skanaus pyrago ir paprašyti parodyti, kokius turtus močiutė saugoja metai iš metų. Jos užtikrintos, kad pavyks atrasti labai kokybiškų daiktų bei tekstilės, kuriuos galėsite pasiskolinti.

„Na, o jei planuojate įsigyti stalo tekstilę, linas yra vienas madingiausių audinių, kurio kokybė ir vaizdas niekada nenuvilia. Taip pat švenčiant Velykas lauke rekomenduojame dekoracijas, kurios turi svorį, tai gali būti moliniai daiktai, moliniai kiškučiai ir pan. Lauko terasoje galima stalą papuošti moliniais ąsočiais ir vazomis, kuriose gražiai atrodo pamerktos laukinės gėlės. Be to, servetėles galima surišti virvele kartu su netoliese augančiais augalais ir taip kiekvienam šeimos nariui papuošti lėkštę”, – rekomenduoja dekoratorė Monika.

Rankų darbo Velykų puošmenos – tiesiai iš gamtos

Dekoratorės pabrėžia, kad rankomis galima pasigaminti nuostabaus grožio velykinius vainikus, skirtus tiek kabinimui ant sienos ar durų, tiek padėti ant stalo: tokio vainiko žalių spygliuočių bazę galėsite surasti netoliese esančiame miške, o gal net savo kieme.

- Reklama -

„Be to, vainiką papuošti galėsite plastikiniais dekoratyviniais kiaušiniais, kuriuos nusipirkote prieš kelerius metus ir nebežinote, kaip ir kur juos panaudoti. Tokį vainiką galima papildomai papuošti džiovintomis gėlėmis bei pumpurėliais. Dar vertėtų atkreipti dėmesį ir į žvakes: tai gyvas elementas, kuris visur ir visada suteikia energijos bei gyvybės. Velykoms ypač tinkamos būtų bičių vaško žvakės, kurios ne tik yra stilingos, bet ir neteršia gamtos bei namų oro”, – sako dekoratorė Evelina.

Kaip išsaugoti velykines dekoracijas?

Pakartotinai naudodami dekoracijas, o ne kasmet pirkdami naujas, sumažiname išteklių suvartojimą, kurie kitu atveju būtų reikalingi naujiems gaminiams gaminti. Tai padeda tausoti gamtos išteklius ir mažina poveikį aplinkai, susijusį su dekoracijų gamyba bei jų transportavimu. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, svarbiausia tinkamai pasirūpinti turimomis ar naujai įsigytomis dekoracijomis, kad jomis būtų galima puošti namus dar ne vieną kartą.

„Siūlyčiau iš pradžių kruopščiai supakuoti trapius daiktus, pavyzdžiui, keramines figūrėles ar stiklinius papuošalus į popierių ar burbulinę plėvelę, kad jie nesudužtų. Tokias dekoracijas, kaip dekoratyviniai velykiniai kiaušiniai, laikykite tvirtuose induose, pavyzdžiui, kartoninėse kiaušinių dėžutėse, kad apsaugotumėte nuo pažeidimų. O ant laikymo talpyklų užklijuokite etiketes, nurodydami jų turinį, kad lengviau rastumėte konkrečias dekoracijas kitais metais. Be to, jų laikymui pasirinkite vėsią, sausą vietą, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jos neišbluktų”, – rekomenduoja O. Suchočeva.

Jei norisi atsinaujinti velykinių dekoracijų kolekciją

Ji priduria, kad norintiems atsinaujinti velykinių dekoracijų kolekciją, prekybos tinklas „Rimi“ šiais metais siūlo platų jų asortimentą: nuo dekoratyvinių viščiukų, kiaušinių iki zuikių ar morkyčių.

„Šiais metais mūsų velykinių dekoracijų asortimente galima rasti įvairių medžiagų dekoracijų, tad kiekvienas gali prisitaikyti pagal bendrą savo namų interjerą. O išties kiekvieną stalą gali papuošti velykinių zuikių ar viščiukų figūrėlės, ant šakelių sukabinti dekoratyviniai kiaušiniai. Taip pat turime ir kitokių pakabinamų velykinių dekoracijų, triušio figūrėlių iš medienos, aukso spalvos zuikių, velykinių kiaušinių lizde bei kitų dekoracijų. Taip pat pastebime, kad pirkėjai, besiruošiantys Velykoms, linkę ieškoti servetėlių, indų su Velykų atributika bei dailių krepšelių kiaušiniams sudėti – šių produktų šventinis asortimentas išties platus ir spalvingas, o pasinaudodami akcijomis, visko pavyks įsigyti pigiau“, – vardija O. Suchočeva.

Ekspertė primena, kad pigiau įsigyti velykinių dekoracijų ir ingredientų šventės stalui padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas.

 

TOP naujienos

Šviežumas be kompromisų: mėsos technologas patarė, kaip atskirti tikrai šviežią mėsą ir įvardijo svarbų „Iki“ pranašumą

Kokia yra puikių mėsainių, minkštutėlių šašlykų ir pasakiškai gardžių dešrelių paslaptis? Svarbiausias dalykas yra net ne receptas ar kepimo technika, bet mėsos kokybė, įsitikinęs ...

Kainos, karas ir ruduo lietuvius gena pas psichologus bei sveikatingumo specialistus

Ruduo atneša ne tik šaltesnius orus, bet ir kelia melancholiškas nuotaikas. Ekspertai sako, jog šiuo metų laiku subjūrančią nuotaiką lemia ne tik vaizdas už...

Minint Šv. Florijono diena, ugniagesiai primena apie savo problemas: trūksta gelbėtojų

Minint ugniagesių globėjo Šv. Florijono dieną, šios profesijos atstovai tikina ir toliau susiduriantys su tomis pačiomis problemomis. Profesinių sąjungų atstovai sako, jog šiuo metu...

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto,...

Kaip vesti pamokas skaitmeniniu formatu? Lyderiai dalijasi savo patirtimi

Kovo mėnesio pabaiga Lietuvoje buvo vienas iš labai retų atvejų, kuomet įprastas gyvenimas, kokį žinome ir matome - smarkiai pasikeitė. Valstybėje paskelbus karantiną didelė dalis įmonių arba sustabdė arba perkėlė savo veiklas į skaitmeninį...

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys. Dažnai pasitaiko...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS