7 C
Šiauliai
2024 / 03 / 29

Patarimai, kaip išnaudoti telefoną produktyvumui: prireiks vos kelių akimirkų

Ar jau skaitėte?

Išmanusis telefonas gali atstoti dešimtis įrenginių, kuriuos anksčiau žmonės pirkdavo atskirai. Dažnas nesusimąsto, kad tinkamai sutvarkytos išmaniojo telefono programėlės ir nustatymai gali padėti tapti produktyvesniam, atlikti daugiau darbų vienu metu ir sukoncentruoti dėmesį. Pasirodo, tam tereikia vos kelių akimirkų ir kūrybiškumo.

- Reklama -

Kad telefonas neblaškytų, svarbu tinkamai jį paruošti. Kiek išmanusis prietaisas prisidės prie produktyvumo, priklauso tik nuo jo savininko. Norint išmanųjį paversti darbo įrankiu, reikia šiek tiek kūrybiškumo ir laiko. Visų pirma, verta išmokti atskirti laiką gaišinančias programėles nuo išties vertingų. Įvertinus, kurios aplikacijos neteikia naudos, jas rekomenduojama ištrinti.

Sumažinkite jus blaškantį turinį

Patarimai, kaip išnaudoti telefoną produktyvumui.

Jei matote, kad dalies programėlių iš telefono pašalinti nenorite, nustatykite joms laikmatį, kuris padės valdyti aplikacijų naudojimą. Daugumoje išmaniųjų telefonų yra automatiškai įdiegta funkcija, leidžianti nusistatyti laiko, praleidžiamo prie skirtingų socialinių tinklų ar kitų programėlių, limitą. Pavyzdžiui, jei pastebite, kad naršymui „Facebook“ ar „Pinterest“ per dieną skiriate dvi valandas, išmaniojo nustatymuose užsidėkite valandos limitą. Jį pasiekus telefone iššoks pranešimas, kad naršymo aplikacijoje laikas baigėsi ir jūs negalėsite taip lengvai jos vėl įjungti.

Kitas lengvas būdas padidinti produktyvumą yra telefone įjungti režimą „Netrukdyti“. Jį galite adaptuoti pagal savo poreikius – įsijungti vienai valandai, dviem ar net visai dienai. Jo veikimo principas itin paprastas – iki kol režimas bus įjungtas, jokie pranešimai jūsų netrukdys, tad galėsite lengviau susikoncentruoti į darbus. O jei norite kūrybingesnio sprendimo, savo išmanųjį galite užrakinti seife su laikmačiu. Toks drastiškas būdas vis labiau populiarėja Vakaruose, tačiau yra išties veiksmingas. Tereikia užrakinti išmanųjį įrenginį seife, užstatyti jame esantį laikmatį ir kibti į darbus. Kol laikas nepasibaigs, jūs fiziškai neturėsite galimybės paimti į rankas telefono.

Vis dėlto, seifas su laikmačiu – metodas ne visiems. Tad išsigelbėjimu gali tapti įvairios skaitmeninio asistento funkcijos kaip „Samsung“ išmaniuosiuose esanti „Bixby Routines“, kad tam tikri jūsų išmaniojo telefono parametrai pasikeistų automatiškai. Pavyzdžiui, vos atvykus į darbą išmanusis automatiškai gali patylinti skambėjimo toną, išjungti pranešimų garsus ir susisieti su ofise esančiais „Bluetooth“ įrenginiais. Lygiai taip pat grįžtant namo iš darbo išmanusis gal išjungti „Wi-Fi“ ir paleisti mėgiamą grojaraštį vos įsėdus į automobilį. Pasitelkę tokias skaitmeninio asistento funkcijas galite be jokių pastangų adaptuoti savo įrenginio parametrus, priklausomai nuo to, kokioje aplinkoje esate. Tokiu būdu darbe nesunkiai susikaupsite, o namuose – atsipalaiduosite.

Įdarbinkite telefoną, išnaudodami visas jo funkcijas

Patarimai, kad telefonas neblaškytų.

Nors gali atrodyti, kad telefonai dažnai blaško, juos kuo puikiausiai galima „įdarbinti“ ir taip padidinti savo produktyvumą. Anot „Samsung“ išmaniųjų įrenginių ekspertės Aurelijos Krivickaitės, dalyje telefonų egzistuoja automatiškai įdiegtos funkcijos, kurios yra skirtos produktyvumo gerinimui. Vienas iš tokių pavyzdžių galėtų būti naujausi „Galaxy“ serijos išmanieji telefonai, kuriuose galima naudotis ekrano padalijimo funkcija ir vienu metu dirbti net keliomis programomis. Ekspertė neslepia, kad dauguma žmonių dažnai net nežino įvairių telefono gudrybių, kuriomis gali paspartinti savo darbą:

- Reklama -

„Jei didžioji dalis jūsų darbo vyksta telefone, rekomenduoju išmėginti ir „Samsung DeX“ funkciją. Ji leidžia per HDMI adapterį arba belaidį ryšį prijungti išmanųjį prie monitoriaus ir visas savo programėles atsidaryti dideliame ekrane. Taip galite maksimaliai išnaudoti savo telefono galimybes ir kur kas patogiau atlikti darbus. Jūsų išmanusis tampa lyg kišenėje nešiojamu kompiuteriu“, – pasakoja A. Krivickaitė.

Galiausiai, daugiausiai darbo telefonu atliekantys žmonės turėtų apsvarstyti galimybę išmaniuosiuose telefonuose persitvarkyti pagrindinį ekraną, kuris matomas iškart atrakinus įrenginį. Šį ekraną galima personalizuoti ir redaguoti taip, kaip atrodo patogiausia. Norint, kad telefonas padėtų tapti produktyvesniam, patariama iš pagrindinio ekrano pašalinti nereikalingas, laiką gaišinančias programas ir jas pakeisti tik svarbiausiomis, darbui skirtomis aplikacijomis. Tai padės taupyti laiką, kadangi nereikės nuolat ieškoti reikiamos programėlės. Be to, kaskart užmetę akį matysite tik tas aplikacijas, kurios jus skatina atlikti darbus ir taip rečiau blaškysitės.

Į pagrindinį ekraną patogu įsidėti užrašinės programėlę, kur galima žymėtis dienos darbus, informaciją apie orus, kalendorių, elektroninį paštą ar kitas jums reikalingas programėles. Taip užtikrinant, kad svarbiausią informaciją pasieksite greitai, o akis neužklius už socialinių tinklų programėlių.

Liga Bite
„Samsung Electronics Baltics”

TOP naujienos

Įdomūs faktai apie medų ir nenuginčijama jo nauda sveikatai

Gegužės 20-ąją minima pasaulinė bičių diena, o nuo bičių neatsiejamas ir medus. Šis natūralus saldiklis nuo seno naudojamas konditerijoje, todėl gaminiai su medumi –...

Ne tik grietinė ir spirgučiai: naujos idėjos, su kuo patiekti koldūnus ir virtinius

Koldūnai – universalūs, kąsnio dydžio stebuklai, kurie džiugina skonio receptorius visame pasaulyje. Namuose jų gamyba išties užtrunka, tad dažnas renkasi įsigyti šaldytų parduotuvėse. Ypač...

Vaikas užsikrėtė rota arba noro virusu: kaip jam padėti?

Daugelis tėvelių šaltuoju metų laiku susiduria su situacija, kai darželyje ar mokykloje paplitus noro ar rotavirusinei infekcijai vaiką pradeda varginti vėmimas ir viduriavimas. Domeikavos...

Pradeda veikti policijos reagavimo į pranešimus centras

Pradeda veikti reagavimo į C kategorijos pranešimus centras, kuriame dirbs apie 100 policijos pareigūnų. C kategorijos pranešimai – tai tie pranešimai, kuomet nekyla grėsmė...

Su „Mano Rimi“ lojalumo programa rūpintis sveikata dar pigiau – jungiasi dar daugiau partnerių

Prekybos tinklas „Rimi“ ir toliau stiprina vartotojų lojalumą ir plečia „Rimi“ lojalumo programos partnerių ratą. Nuo šiol pirkėjai galės gauti dar daugiau verčių naudodamiesi „Mano Rimi“ kortele ir už prekybos tinklo ribų. Prie lojalumo...

Kaip išvengti chaoso namuose arba tvarkingų namų taisyklės

Maloniau leisti laiką namuose, kurie yra švarūs ir tvarkingi. Sakoma, kad tai veikia net mūsų emocinę būseną bei nuotaiką. Todėl kuriant namų viziją ir planuojant interjero sprendimus, itin svarbu numatyti kiekvienam daiktui savo vietą...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS