17 C
Šiauliai
2024 / 06 / 17

Pomėgis žvejoti gali pabrangti

Ar jau skaitėte?

Seimui siūloma padidinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose nuo 1 euro 40 centų iki 3 eurų dviem paroms, nuo 5 eurų iki 15 eurų mėnesiui ir nuo 14 eurų iki 50 eurų metams.

- Reklama -

Tai numatančias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Simonas Gentvilas ir Linas Jonauskas.

Projekto autorių teigimu, šiuo metu galiojančios mėgėjų žvejybos leidimų kainos nesikeitė jau 11 metų.

Iliustracinė nuotrauka.

„Išaugus prekių ir paslaugų kainoms, surenkamų lėšų neužtenka žuvų išteklių atkūrimui ir saugojimui užtikrinti. Pvz.,vienos įžuvinimui skirtos šiųmetės lydekos rinkos kaina pernai siekė apie 1,8 eurų, tuo tarpu dvi paras galiojantis žvejo mėgėjo bilietas ir leidimas žvejybai vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą, kainuoja tik 1,4 eurų“, – sako projekto autoriai.

Jeigu Seimas pritartų, mėgėjų žvejybos leidimų kainos padidėtų apie 2- 3,5 karto.

Dvigubai turėtų pabrangti ir mėgėjų žvejybos leidimas žvejoti privačiame žuvininkystės vandens telkinyje, kuriame neorganizuota limituota žvejyba, arba valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį neišduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, išskyrus lašišų ir šlakių limituotą žvejybą.

- Reklama -

Parai toks leidimas kainuotų 5 eurai, savaitei – 15 eurų, mėnesiui – 30 eurų.

Jei Seimas pritartų, už vienos paros mėgėjų žvejybos leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai tektų sumokėti 15 eurų, jei žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius – 5 eurus.

„Lašišos ir šlakiai yra išskirtinio dydžio, rečiau sugaunamos ir trofėjinę vertę turinčios žuvys, kurių žvejyboje tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse skatinamas pagavai – paleisk principas. Įstatymo projekte siūloma nustatyti didesnę mėgėjų žvejybos leidimų, suteikiančių teisę paimti sugautas lašišas ir šlakius, kainą, išduoti pigesnius, nesuteikiančius teisės paimti sugautų lašišų ir šlakių, mėgėjų žvejybos leidimus“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame nurodoma, kad į valstybės biudžetą už mėgėjų žvejybos leidimus kasmet surenkama apie 1,5-1,6 mln.eurų. Skaičiuojama, kad priėmus projektą, jei mėgėjų žvejybos leidimų skaičius reikšmingai nesumažėtų, būtų surenkama apie 4,6 mln. eurų. Šias lėšas planuojama skirti vandens telkinių įžuvinimui, mokslinių tyrimų atlikimui, vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimui, žvejybos kontrolės stiprinimui ir kitoms priemonėms.

Siekiant paskatinti jaunimą žvejoti siūloma leisti žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, asmenims iki 18 metų. Šiuo metu tokia galimybė suteikta iki 16 metų.

Jei Seimas pritartų įstatymo pataisoms, Rusnės seniūnijos gyventojai netektų teisės nemokamai žvejoti, nes, projekto autorių teigimu, „tokia nuostata diskriminuoja kitų savivaldybių vietos gyventojus ir sukuria nepagrįstų lūkesčių“.

Projekte numatoma, kad mėgėjų žvejybos leidimų išdavimo tvarką nustatys aplinkos ministras.

Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisų pateikimas Seime planuojamas ketvirtadienį.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Horoskopai vasario 22 dieniai

AVINASNebūkite toks susirūpinęs. Visur spėsite laiku, nors kol kas tai atrodo mažai tikėtina. Jūsų intuicija pasufleruos jums, kuriems reikalams teikti pirmenybę. Tiesa, suderinti veiksmus...

„Iki“ suteikiamos papildomos naudos padeda darbuotojams kovoti su infliacija

Artėjančios didžiosios metų šventės sukelia nemenką rūpestį, kaip apsipirkti patogiai ir sumaniai, ypač šiemet išaugus infliacijai. Kad palengvintų šią užduotį, prekybos tinklas „Iki“ visiems...

Valstybinės reikšmės keliuose jau įrengta 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių

Lietuvos valstybinės reikšmės kelių tinkle įrengta 70 momentinių greičio matuoklių (MGM), kurie fiksuoja abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių greitį, tikrina techninės apžiūros galiojimą, civilinės...

Šiandien stiprės vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s.

Šiandien daugelyje rajonų protarpiais palis, vyraus nedidelis lietus, dulksna. Stiprės pietvakarių, vakarų vėjas, vakare pietvakarinėje šalies pusėje vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra...

Horoskopai gegužės 11 dienai

AVINASBūsite kur kas labiau linkęs bendrauti nei paprastai. Labai lengvai megsis naujos pažintys - tiek dalykinės, tiek asmeninės. Nekelkite labai didelių reikalavimų pokalbiui - ir lengvas paplepėjimas kur kas geriau nei tyla. JAUTISNesitikėkite, kad kas...

Mugė „Stilius ir skonis“ Šiaulių arenoje!

Kad per Kalėdinį laikotarpį galėtumėte ramiai mėgautis laiku su artimaisiais, pasiruoškime jam be rūpesčių iš anksto. Jūsų patogiam ir lengvam apsipirkimui rengiame jau tradicija tapusia prieškalėdinę mugę “Stilius ir Skonis”! Čia rasite gausų Lietuvos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS