22 C
Šiauliai
2024 / 06 / 18

Seksualiniais nusikaltimais kaltinamas K. Bartoševičius atvyks į pirmąjį teismo posėdį

Ar jau skaitėte?

Panevėžio apygardos teisme ketvirtadienį planuojamas pirmasis posėdis buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus byloje. Į teismo posėdį atvyks ir kaltinimų seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus sulaukęs eksparlamentaras.

- Reklama -

„Taip, dalyvaus“, – Eltai antradienį sakė K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas, paklaustas, ar jo ginamasis dalyvaus ketvirtadienį planuojamame teismo posėdyje.

Prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) jungiasi ir kartu Seimo rinkimuose dalyvaus visuomenininkas, mokytojas, kultūros veikėjas ir politinės-satyrinės TV laidos kūrėjas Kristijonas Bartoševičius. ELTA (ELTA)

Advokatas paaiškino, kad kaltinamojo dalyvavimas teismo posėdžiuose yra privalomas.

O. Šibkovas tvirtino, jog pirmajame teismo posėdyje turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl jo ir jo ginamojo pateikto prašymo bylą perduoti nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Anot jo, sostinėje važinėti į posėdžius būtų patogiau daugumai proceso dalyvių.

„Būtų patogiau ir kaltinamajam, ir man, ir kitiems proceso dalyviams“, – komentavo advokatas.

Anksčiau K. Bartoševičius skelbė, kad neigia jam pateiktus kaltinimus, tą patį minėjo ir jo advokatas. Tačiau dabar O. Šibkovas, paklaustas, ar kaltinamojo pozicija nepasikeitė, teigė, kad K. Bartoševičius savo poziciją pristatys teisme.

- Reklama -

„Dabar mes negalime kalbėti apie tai, turime teismui pirmiau pasakyti. Kai likusios dvi dienos iki teismo, negalime komentuoti apie tai, ką mes kalbėsime teisme, nėra teisinga“, – komentavo buvusio Seimo nario gynėjas.

Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyks už uždarų durų.

Eksparlamentaro advokatas O. Šibkovas tikino, kad jo ginamasis norėtų gintis viešai, tačiau supranta, kad to pasiekti nepavyks.

„Mes norėtumėme gintis viešai, bet puikiai suprantame, kad viešumo šioje byloje bus mažai, viešų posėdžių teisme nebus. Norėtume gintis viešai, bet to pasiekti neįmanoma“, – tvirtino advokatas.

Jis pažymėjo, kad K. Bartoševičius iki šiol viešai kalbėti apie jam mestus kaltinimus nenori.

„Manau, kad ta jo pozicija nepasikeitė“, – sakė O. Šibkovas.

ELTA primena, kad šių metų liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė šių metų sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamas buvęs Seimo narys K. Bartoševičius neigia kaltę dėl visų jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų.

Gytis Pankūnas (ELTA)

TOP naujienos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia visus į dešimtąsias „Knygų Kalėdas“

Pirmąsias „Knygų Kalėdas“ 2011 m. inicijavusi Prezidentė globoja ir jubiliejinę akciją bei ragina dovanoti skaitymo džiaugsmą visiems, o ypač vaikams. Dėl pandemijos dešimtosios „Knygų Kalėdos“...

Astrologinė prognozė kovo 27-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien aiškinkitės santykius, kolegiškai dalinkitės patirtimi, žiniomis. Seksis tarpininkauti, derėtis, megzti bendradarbiavimą, partnerystę, bylinėtis. Galite gauti darbo, verslo užsakymą, už kurį bus neblogai...

Šiandien vyraus sausesni orai

Šiandien vyraus sausesni orai, o jau penktadienį naujas ciklonas atgins dar vieną lietaus bangą. Rugpjūčio 5-os dieną kai kur trumpai palis. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų,...

Lietuviai namo stogą padarė iš saulės baterijų

Statybos bendrovė „Modaista“ Kretingoje įrengė pirmąjį gyvenamąjį namą, kuriame vietoje įprastos stogo dangos buvo sumontuotos saulės baterijos. Tai pirmas toks objektas Lietuvoje, kuomet saulės...

Poros paieškos internete: pasitikrinkite, ar atpažintumėte apsimetėlį

Ieškoti naujo draugo ar ilgalaikio partnerio internete populiaru ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, tačiau verta įsidėmėti, kad pažinčių svetaines ir programėles naudoja ne tik norintys bendrauti, bet ir siekiantys pasipelnyti ar kitaip pakenkti....

Trijų patiekalų dienos meniu, kurio porcija žmogui kainuos vos 1 eurą: nuo troškinio su...

Kai po švenčių norisi sutaupyti ir ilgai nevargti virtuvėje, gelbėja paprastų, greitai pagaminamų patiekalų receptai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį, kad pietų ir vakarienės patiekalams patartina naudoti daug...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS