17 C
Šiauliai
2024 / 06 / 19

Siūloma uždrausti veisti, prekiauti ir eksponuoti gyvūnus augintinius, kuriems pakeista išvaizda

Ar jau skaitėte?

Vyriausybė pritarė Seimo narių grupės siūlymui uždrausti veisti, prekiauti ir eksponuoti gyvūnus augintinius, kuriems neteisėtai atliktos veterinarinės procedūros, pakeičiančios gyvūnų augintinių išvaizdą ar gyvūnų fiziologines funkcijas.

- Reklama -

Gyvūnų teises saugančios nevyriausybinės organizacijos nuolat pastebi gyvūnus augintinius, kuriems yra neteisėtai atliktos tokios procedūros. Todėl Gyvūnų augintinių laikytojams ir savininkams, veterinarijos gydytojams, gyvūnų augintinių parodų dalyviams siūloma drausti veisti, prekiauti ir eksponuoti augintinius, kuriems neteisėtai buvo atliktos tokios procedūros, kaip ausų, barzdelių, skiauterių, snapų, uodegų trumpinimas, balso stygų, nagų, sparnų, ilčių pažeidimas ar pašalinimas, plunksnų išpešimas ar pašalinimas kitu būdu.

Šuo. Iliustracinė nuotrauka.

Išimtis būtų taikoma gyvūnų kastravimui ir kitiems teisės aktuose numatytiems atvejams arba veterinarinėms procedūroms, atliekamoms veterinarijos gydytojo rašytiniu sprendimu dėl gyvūno sveikatos.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisomis norima sumažinti gyventojų paskatas atlikti veterinarines procedūras, siekiant pakeisti gyvūnų augintinių išvaizdą ar fiziologines funkcijas. Tai padėtų sumažinti žiauraus elgesio su gyvūnais augintiniais atvejų ir gyvūnų, kuriems yra atliktos Lietuvoje nelegalios veterinarinės procedūros, skaičių.

Įrodyti, kad gyvūnui augintiniui draudžiama veterinarinė procedūra atlikta teisėtai, nėra paprasta. Dažnu atveju argumentuojama, kad tokie gyvūnai augintiniai galėjo būti įvežti iš trečiųjų šalių, kuriose tokia procedūra nėra draudžiama. Be to, ydinga praktika pastebima, kai konkrečioms gyvūnų augintinių veislėms trumpinamos ausys ir uodegos, tad, jei veisimui naudojamam gyvūnui augintiniui patrumpintos ausys ar uodega, egzistuoja rizika, kad ir jo palikuonims bus atliktos tokios pačios neteisėtos veterinarinės procedūros. Todėl numatyta ne tik drausti veisti, bet ir prekiauti bei eksponuoti tokius gyvūnus augintinius.

Draudimas prekiauti tokiais gyvūnais augintiniais reikalingas ir dėl to, kad gyvūnai augintiniai, kuriems neteisėtai atliktos veterinarinės procedūros, rinkoje yra santykinai reti, o tai gali didinti šių gyvūnų kainą ir taip sukurti paskatas daliai veisėjų tokias veterinarines procedūras gyvūnams atlikti.

- Reklama -

Draudimas eksponuoti svarbus, kad gyvūnai su neteisėtai atliktomis veterinarinėmis procedūromis nebūtų demonstruojami kaip siektinas gyvūnų estetikos pavyzdys ir neskatintų atlikti tokių procedūrų.

Šiuo metu galiojantis reglamentavimas dėl gyvūnų augintinių įvežimo nesikeičia. Plačiau apie įvežimo, tranzito, importo ir kt. reikalavimus galima sužinoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje.

Lietuva 2004 m. ratifikavo Europos konvenciją dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos. Nors dauguma ES valstybių yra prisijungusios prie Europos konvencijos dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos, ne visose valstybėse šios procedūros uždraustos. Seimui pritarus siūlomoms pataisoms, Lietuvoje vykstančiose parodose bus draudžiama eksponuoti gyvūnus augintinius, kuriems atliktos minėtos draudžiamos procedūros.

Aistė Gadliauskaitė
Vyr. specialistė
LR aplinkos ministerija

TOP naujienos

ORAS: Laukia nemalonūs orai: perkūnija, temperatūra nukris iki minusinės

Trečiadienio dieną daugelyje rajonų krituliai. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s, pajūryje iki 23 m/s. Aukščiausia...

Pasaldinkite paskutinį vasaros grilio savaitgalį: 3 paprasti ir nebrangūs desertų ant žarijų receptai

Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“...

Vasario 11-oji: vardadieniai

Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena; Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena; Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena. Vasario vienuoliktoji, sekmadienis, (septintoji 6-osios metų...

„Rimi“ primena: šai, ką reikėtų daryti automobiliui pakliuvus į pirmojo sniego ir ledo gniaužtus

Nors Lietuvoje naktimis neigiama temperatūra dažniausiai fiksuojama jau lapkričio mėnesį, o jo antroje pusėje tikimasi sniego, retas iš anksto pasirūpina būtinomis priemonėmis nugrandyti automobilio...

7 patarimai, kaip išleisti mažiau: padės ne tik sutaupyti, bet ir apsisaugoti nuo viruso

Ne vienas sutiks, kad gebėjimas tinkamai planuoti savo finansus suteikia ramybės bei saugumo jausmą, ypatingai tais atvejais, kai nutinka krizinės situacijos – prarandamas darbas, sumažėja pajamos arba dėl nenumatytų aplinkybių staiga išauga išlaidos. Tad,...

Valstybė nuo sausio tęs elektros kainos kompensavimą: ką tai reikš vartotojams

Iš nepriklausomų tiekėjų elektrą šiuo metu perka beveik 1,2 mln. Lietuvos buitinių vartotojų. Vyriausybei dar pusmečiui pratęsus elektros kainos kompensavimą ekspertai perspėja gyventojus, kuriems ateina laikas iš naujo rinktis tiekėją: kompensacija vieną dieną gali...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS