15 C
Šiauliai
2024 / 07 / 16

Siūlys Seimui atsisakyti alkoholio prekybos apribojimų sekmadienį

Ar jau skaitėte?

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas kartu su savo frakcijos kolegomis siūlys parlamentui atsisakyti sekmadieninio draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais po 15 valandos.

- Reklama -

Į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę jis siūlys įtraukti dar pernai rudenį įregistruotas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų panaikintas draudimas sekmadieniais prekiauti alkoholiu tik iki 15 val. Jei parlamentas tokiam liberalo siūlymui pritartų, alkoholiniai gėrimai būtų parduodami visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val.

Draudimas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos naro Andriaus Bagdono nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio. Nuotrauka Andriaus Ufarto (ELTA)

„Viena iš priežasčių, kuri paskatino teikti Seimui šį siūlymą yra tai, kad 2023 metų gruodžio 31 d. buvo sekmadienis, sausio 1 d. buvo išeiginė, tačiau tie, kurie norėjo savo šventiniam stalui įsigyti putojančio vyno ar kitų alkoholinių gėrimų po 15 valandos, to padaryti negalėjo. Manome, kad tas niekuo nepagrįstas ribojimas turėtų būti panaikintas”,– Eltai sakė A. Bagdonas.

Draudimas, jo nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio.

Anot jo, tai ypatingai aktualu yra regionuose, kaimuose esančioms maisto parduotuvėms, kurios nemažą dalį pajamų gauna iš prekybos alkoholiu.

„Dėl esančio ribojimo dažnai nutinka taip, kad po 15 valandos tokios parduotuvės užsidaro ir žmonės negali sekmadieniais po 15 val. įsigyti būtiniausių maisto produktų, pvz. duonos, pieno ir kitų”, – sako parlamentaras A. Bagdonas.

- Reklama -

Trečias aspektas, kuris paskatino liberalą teikti įstatymo pataisas, yra klestinti kontrabanda ir nelegali prekyba.

„Jeigu norime sumažinti nelegalią prekyba alkoholiniais gėrimais, reikėtų leisti prekiauti alkoholiu visomis dienomis iki 20 val. Į biudžetą įplauktų papildomos lėšos, nes verslas sumokėtų visus mokesčius, o nuo nelegalios prekybos tokie mokesčiai nėra sumokami”, – pastebi A. Bagdonas.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai rugsėjo mėnesį Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravęs parlamentaras A. Bagdonas siūlo visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas kartu su A. Bagdonu teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Virgilijus Alekna, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Sugriežtinančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas 2017 m. birželio 1 dieną priėmė praeitos kadencijos Seimas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Laiku neišnaudojus per metus sukauptų „Maximos“ pinigų, pirmąją pavasario dieną jie bus anuliuoti

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skubiai kreipiasi į lojalumo kortelės „Ačiū“ naudotojus – liko paskutinė savaitė išnaudoti per 2023 metus kortelėje sukauptus taip vadinamuosius „Maximos“...

Epidemija, apie kurią garsiai nekalbama – serga daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų

Pasaulyje – o kartu ir Lietuvoje – jau ilgą laiką veši epidemija, kurią esame linkę ignoruoti bei nesiimti rimtesnių priemonių, o dažnam apie tai...

Sužinokite, kodėl Lietuvos žmonėms patinka pasivaikščiojimai su šunimis?

Lietuvoje gerokai pasikeitė požiūris į šunis: jie laikomi nebe sargais, o šeimos nariais, mokomi paklusnumo ir socializuojami, kad tinkamai elgtųsi viešose vietose. Paradoksalu, bet...

Šiandien daug kur palis, vyraus trumpi lietūs. Aukščiausia temperatūra 14–19 laipsnių šilumos

Šiandien daug kur palis, vyraus trumpi lietūs. Vietomis perkūnija, per perkūniją pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai kai kur sieks 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 14–19 laipsnių...

2023 metų valstybės biudžeto projekte – ženklus kultūros darbuotojų atlyginimų augimas

Kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta ženkliai padidinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, skiriamos papildomos lėšos valstybės kultūros įstaigoms dėl padidėjusių energetinių išteklių kainų, dėmesys ir pagalba nevyriausybinio sektoriaus, privačioms kultūros iniciatyvoms ir veiklų...

Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos

Šiandien anticiklonas lems sausus, bet gana debesuotus orus. Lapkričio 16 d. žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra dieną 1–6 laipsniai šilumos. Lapkričio 17-os naktį be žymesnių kritulių, dieną vakariniame šalies pakraštyje nedidelis lietus. Temperatūra naktį nuo 2...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS