Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad internete nutekinta daugiau kaip 100 tūkst. „TAMO“ dienyno vaikų ir mokytojų duomenų, įmonė tikina, kad sistemoje duomenų nutekėjimo nebuvo.
„Užtikriname, kad duomenų nutekėjimo „TAMO“ sistemoje nebuvo. Programišiai galėjo bandyti pasinaudoti duomenimis, pasisavintais iš pavienių vartotojų asmeninių įrenginių, o ne iš „TAMO“ sistemos serverių“, – antradienį išplatintame komentare teigė „TAMO” dienyno įmonės vadovas Edgaras Jasalinis.
„Nedelsiant kreipėmės į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą (NKSC) ir operatyviai ėmėmės veiksmų įmonės viduje. Patikrinome NKSC antradienį pateiktus duomenis ir nustatėme, kad juose nėra tokios informacijos, kaip vartotojų vardai, pavardės, gimimo datos, elektroninio pašto prisijungimai, susirašinėjimai“, – tikino jis.
E. Jasalinio teigimu, visi „TAMO“ dienyno naudotojų slaptažodžiai yra užkoduoti.
„Atsargumo dėlei kviečiame visus atsinaujinti slaptažodžius, nenaudoti tokių pačių slaptažodžių skirtingose paskyrose ir juos reguliariai keisti pagal saugumo rekomendacijas“, – pažymėjo įmonės vadovas.
ELTA primena, kad antradienį NKSC vadovas Liudas Ališauskas LRT radijui sakė, kad praėjusių metų pabaigoje internete nutekintas didžiulis kiekis įvairių duomenų iš viso pasaulio.
Anot L. Ališausko, tarp jų internete nutekinta ir daugiau kaip 100 tūkst. dienyno „TAMO“ vaikų ir mokytojų duomenų.
„Praėjusių metų pabaigoje buvo paviešinta milžiniška duomenų bazė su nutekintais įvairiais duomenimis. Kalba eina apie viso pasaulio duomenis, Lietuva yra viena iš šalių. Tos duomenų bazės dydis yra virš 100 gigabaitų, o paviešinti buvo prisijungimo duomenys: ID, slaptažodžiai ir sistema, kur tie duomenys taikytini”, – LRT radijui antradienį patvirtino L. Ališauskas.