8 C
Šiauliai
2024 / 03 / 29

Tinka vietoje svogūnų, o anksčiau kainavo brangiau nei NT: 5 netikėti faktai apie tulpes

Ar jau skaitėte?

Artėjanti kovo 8-oji, Moters diena, yra neatsiejama nuo pavasario simboliu tapusių tulpių. Tai išduoda ir pardavimų duomenys. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tądien, lyginant su eiline diena, tulpių pardavimai šokteli net 30 kartų.

- Reklama -

„Moters diena – tikras tulpių pardavimo piko metas, jis prasideda jau šventės išvakarėse. Vis dėlto, siekdami pasiūlyti platesnę gėlių pasirinkimo įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, gvazdikėlių pasirinkimą. Taip pat įvairiausių puokščių, jų kainos prasideda vos nuo pusantro euro. Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių, įvairiausių desertų pardavimai“, – teigia V. Budrienė.

Iliustracinė nuotrauka.

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ augalų skyriaus darbuotoja, sako, kad norint tulpėmis namuose džiaugtis kuo ilgiau, reikia jas tinkamai prižiūrėti.

„Tam, kad tulpės išliktų šviežios ir kokybiškos – reikėtų jų vandenį pakeisti bent keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare. Jeigu tokios galimybės neturite, į vazą pridėkite šiek tiek ledo – tirpdamas jis aprūpins gėles nauju vandeniu, o šalta temperatūra joms padės ilgiau išlikti šviežioms. Beje, prieš merkiant tulpes į vandenį, rekomenduojama šiek tiek patrumpinti jų kotus, taip jos pasisavins daugiau vandens“, – sako V. Paukštelo ir dalijasi keliais netikėtais faktais apie tulpes.

Netikėti faktai apie tulpes

Tūkstančiai veislių. Skaičiuojama, kad pasaulyje egzistuoja net apie 3 tūkstančius tulpių veislių – pačių įvairiausių dydžių, formų bei spalvų. Pradedant tradicinėmis raudonomis ar geltonomis ir baigiant tamsiai violetinėmis ar raštuotomis.

Žiedai – valgomi. Tulpės – lelijinių augalų šeimos dalis, kuriai taip pat priklauso svogūnai ir česnakai. Ar žinojote, kad kaip ir pastarieji, tulpės yra valgomos? Tiesa, ne visos, o tik jų žiedlapiai. Kaip maisto produktas, tiksliau kaip pakaitalas svogūnams, tulpės Olandijoje išpopuliarėjo per Antrąjį pasaulinį karą, kuomet šalyje trūko maisto.

- Reklama -

Kilo visai ne iš Olandijos. Nors tulpės yra vienas iš Olandijos simbolių, jos kilo ne iš čia. Tulpės atsirado centrinėje Azijoje, vėliau buvo atgabentos į Turkiją, o Olandijoje atsirado tik apie 1560 metus.

Viena iš brangiausių gėlių. Kadaise tulpės buvo viena brangiausių gėlių. 1634–1637 metais tulpės kainavo netgi 10 kartų daugiau nei tuometinis vidutinis mėnesio atlyginimas Olandijoje. Šios gėlės buvo tokios brangios, kad jų vertė buvo didesnė už kai kurį nekilnojamąjį turtą. Šis laikotarpis vadinamas „Tulpių manija“.

Toliau auga netgi vazoje. Ar žinojote, kad tulpės gali augti netgi nuskintos, vazoje? Nuolat karpant tulpių kotelius bei keičiant vandenį, vazoje tulpės gali paaugti net 5 cm.

Gabrielė Valaitytė

TOP naujienos

Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti

Kol Lietuvą stingdo šaltis, organizmui trūksta vitamino D, o žydra dangaus spalva jau spėjo pasimiršti, galite dar pusmetį skendėti melancholijoje arba krautis lagaminus ir...

Turto bankas aukcione parduoda sraigtasparnį

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda valstybei priklausantį sraigtasparnį „Airbus Helicopters EC-145“. Techniškai tvarkingas...

Iki sausio 15 dienos pratęstas egzaminų pasirinkimo laikas abiturientams

Iki sausio 15 dienos pratęstas laikas, kada abiturientams dar galima pasirinkti laikyti brandos egzaminus. Iki sausio vidurio jie gali apsispręsti ir papildomai pasirinkti valstybinius...

Pensijos sulaukia praktiškai visi, bet kas ketvirtas lietuvis nenori tuo patikėti

Kiekviename juoke yra dalis tiesos, ne išimtis ir pareiškimas, kad „aš pensijos vis tiek nesulauksiu“. Pasirodo, beveik kas ketvirtas (23 proc.) Lietuvos gyventojas iš...

Kai darbuotojas prašo atleisti jį iš darbo, tačiau darbdavys neatleidžia – kaip elgtis

Nors dažniausiai, apie 75 proc., į darbo ginčų komisijas (DGK) kreipiasi darbuotojai dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių išmokų, tačiau antrą vietą pagal DGK nagrinėjamų reikalavimų skaičių užima darbo ginčai dėl atleidimo iš...

Apklausa: maždaug pusė šalies gyventojų norėtų 4 darbo dienų savaitės

Maždaug pusė Lietuvos gyventojų norėtų dirbti 4 dienas per savaitę, rodo LRT užsakymų atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.Visgi tokiam siūlymui nepritartų maždaug kas trečias suaugęs šalies gyventojas. 4 dienų vietoje 5 darbo savaitei pritartų 51 proc....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS