20 C
Šiauliai
2024 / 05 / 14

Tūkstančiai Lietuvos gyventojų sulaukė „Sodros“ laiškų

Ar jau skaitėte?

Į pensijų kaupimą šiemet naujai įtraukiami 43,5 tūkst. gyventojų, kuriems „Sodra“ atsitiktine tvarka priskyrė kaupimo bendroves ir išsiuntė pranešimus į asmenines paskyras. Jie turės galimybę rinktis – bet kada patys sudaryti kaupimo sutartį su pasirinkta kaupimo bendrove arba iki birželio 30 dienos atsisakyti dalyvauti kaupime.

- Reklama -

• Dalyvauti pensijų kaupime siūloma gyventojams, kurie niekada kaupime nedalyvavo ir nebuvo įtraukti į kaupimą pernai. Jie turės priimti sprendimą iki birželio 30 d.

• Pernai į kaupimą įtraukti ir atsisakę dalyvauti arba kaupimą sustabdę gyventojai šiais metais įtraukiami nebus

• Gyventojai, kurie kaupime jau dalyvauja, šiemet atsisakyti dalyvauti kaupime negalės

• Keičiasi pereinamasis pensijų kaupimo tarifas, kuris šiemet 2,1+0,6 (pernai buvo 1,8+0,3)

• Visą asmeninę informaciją apie kaupimą gyventojai ras asmeninėje paskyroje www.sodra.lt/gyventojui

- Reklama -

„Sodra“ į asmenines gyventojų paskyras www.sodra.lt/gyventojui išsiuntė pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą, tvarką ir pasirinkimo galimybes. Tiems, gyventojams, kurie neperskaitys pranešimų asmeninėse paskyrose, „Sodra“ vasario mėnesį siųs registruotus laiškus paštu.

„Į pensijų kaupimą įtraukiami gyventojai, iš kurių daugelis pernai pradėjo savo karjerą – įsidarbino, ar ėmėsi savarankiškos veiklos ir, svarbu, anksčiau nedalyvavo ar nebuvo įtraukiami į pensijų kaupimą.

Darome viską, kad asmeninėse paskyrose informacija jiems būtų pateikta paprastai ir aiškiai. Taip ir gyventojams pasirengę padėti ir mūsų konsultantai“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

Jeigu gyventojai neišreikš valios nedalyvauti kaupime, nuo šių metų liepos 1 dienos taps pensijų kaupimo dalyviais. Vėliau jie galės keisti kaupimo bendrovę, tačiau atsisakyti dalyvauti kaupime nebegalės. Įmokos bus pradedamos mokėti tik nuo liepos mėnesio. Tai reiškia, kad į kaupimą įtraukti gyventojai iki liepos jokių pensijų kaupimo įmokų nemokės. Atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime galima prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros arba bet kuriame „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje.

Į pensijų kaupimą įtraukiami tie gyventojai, kurie sausio 2 dieną buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus, ir tą dieną turėjo samdomą darbą ar vykdė savarankišką veiklą Lietuvoje – turėjo tą dieną galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, buvo individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai.

Taip pat svarbu, kad į kaupimą įtraukiami tik tiek gyventojai, kurie niekada nebuvo sudarę pensijų kaupimo sutarties ir nebuvo įtraukti į kaupimą pernai.

Jeigu gyventojai į kaupimą buvo įtraukti pernai ir atsisakė dalyvauti, taip pat jeigu pernai sustabdė pensijų kaupimą, šiemet jie į kaupimą įtraukiami nebus.

Visą informaciją apie įtraukimą į pensijų kaupimą gyventojai ras asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui www.sodra.lt/gyventojui. Čia galima sužinoti, ar gyventojas dalyvauja pensijų kaupime, kokiu tarifu ir kokioje kaupimo bendrovėje kaupia, ar yra įtraukiamas į kaupimą, taip pat savo stažą, pensijų apskaitos vienetus ir kitą informaciją.

Nuo šių metų pradžios keičiasi ir pereinamasis pensijų kaupimo tarifas bei valstybės paskatų kaupiantiesiems dydis.

Gyventojai, kurie iki šiol kaupė pereinamuoju 1,8 proc. tarifu, šiemet mokės jau 2,1 proc. įmokas nuo savo darbo užmokesčio ir valstybės paskata padidės nuo 0,3 iki 0,6 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. Toks pat tarifas bus taikomas ir automatiškai į pensijų kaupimą šiemet įtrauktiems gyventojams, tačiau jie galės pasirinkti ir didesnį – 3 proc. tarifą.

Gyventojams, kurie iki šiol kaupė standartiniu tarifu 3 + 1,5 (3 proc. nuo darbo užmokesčio ir 1,5 proc. valstybės paskata nuo vidutinio darbo užmokesčio), niekas nesikeičia, tik valstybė į jų sąskaitas pensijų kaupimo fonduose perves 10 proc. daugiau lėšų nei pernai – 216 eurų per metus.

Saulius Jarmalis
„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas

TOP naujienos

Po šaltokos nakties plūstelės vasariška šiluma

Po šaltokos nakties plūstelės vasariška šiluma. Gegužės 19-os dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra 19–24, pajūryje...

Kaip žinoti, ar automobilio rida nėra suklastota? Eksperto patarimai

Nors automobilių ridos klastojimas Lietuvoje jau nebėra itin dažnas reiškinys, tokių bandymų apgauti pirkėjus vis dar pasitaiko. Automobilių pardavimo ekspertas Paulius Valiukėnas pabrėžia, jog...

Delsia pasitikrinti, o vėliau suprastėja gyvenimo kokybė: atskleidė, kaip apsaugoti savo klausą

Priešpaskutinę vasario dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pasidalijo prognoze – iki 2050 m. beveik 2,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje turės tam tikro lygio klausos...

Pamirškite visus mitus apie majonezą: dietologė pataria, kaip jį įtraukti į sveikatai palankią mitybą

Šiandien parduotuvių lentynose galima rasti įvairių rūšių majonezo: nuo įprasto, sumažinto riebumo, pagaminto iš alyvuogių ar avokadų aliejaus, iki veganiško ar tokio, kuris tinka...

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 diagnozė – po mirties

Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus laboratorijoje penktadienio rytą gauti tyrimai nuliūdino – ligoninės pacientui po mirties diagnozuotas teigiamas coronaviruso tyrimo rezultatas. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika spaudos konferencijoje akcentavo, kad rizikos grupei priklausantis 61...

Kokiomis sveikatos problemomis po pandemijos skundžiasi lietuviai

Lietuvoje oficialiai pasibaigus karantinui, poliklinikose ir kitose medicinos įstaigose nusidriekė pacientų eilės, todėl žmonės vis dažniau dėl savo problemų konsultuojasi ir su vaistininkais. Jie pasakoja, kad baimei apsikrėsti koronavirusu visuomenėje mažėjant, ima ryškėti, kad...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS