18 C
Šiauliai
2024 / 06 / 18

Ugniagesiams perduota naujų cisterninių automobilių

Ar jau skaitėte?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) perduota 20 naujų automobilių cisternų. PAGD duomenimis, 2022 m. kovo mėnesį buvo pasirašyta pirkimo sutartis dėl 58 automobilinių cisternų, todėl dar 38 automobiliai ugniagesius pasieks rudenį.

- Reklama -

„Kiekvienas padalinys gaus po naują automobilį. Naujai įsteigti padaliniai šiame etape dar jų negauna, bet iki naujų metų gaus ir jie. (…) Manome, kad tai pagerins reagavimo laikus ir atnaujins autoparką. Jis, sąlyginai, nėra blogas, bet, lyginant su Europos ar Lenkijos parkais, norėtųsi išlaikyti tokius atnaujinimo tempus“, – žurnalistams sakė PAGD direktorius Saulius Greičius.

Spaudos konferencija Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, kurios metu gaisrinės autocisternos buvo perduotos šalies priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ugniagesiams gelbėtojams. ELTA / Žygimantas Gedvila

„Tai yra istorinis pirkimas. Tokių transporto priemonių bus 58 cisternos, šiandien matome 20, kitos atkeliaus rugsėjo mėnesį“, – pažymėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak jos, automobiliai bus paskirstyti per visą Lietuvą, pirmiausia – ten, kur yra didžiausias poreikis.

„Šiuo metu tą transportą daliname ten, kur labiausiai reikia, yra sudėlioti kriterijai ir principai, atsižvelgiant į tas vietas, kur yra sudėtingiausia situacija su mūsų autoparku, tai to principo ir laikysimės – kur yra didžiausias poreikis, gyventojų tankumas“, – nurodė ministrė.

S. Greičiaus teigimu, šiuo metu ugniagesiams darbo priemonių pakanka, tačiau vis dar trūksta autokopėčių.

- Reklama -

„Labiausiai juntamas trūkumas – autokopėčios. Pernai 4 nupirkome, šiemet atvažiuos dar 4. Bendroje sumoje mums trūksta dar apie 20“, – sako S. Greičius.

„Kopėčias turėti – čia vienas klausimas. Dar reikia prie daugiabučių privažiuoti, todėl kviečiu gyventojus ir pačius skirti šiek tiek dėmesio savo savo saugumui. (…) Jei yra užstatomos vietos, skirtos tarnybiniams automobiliams privažiuoti, yra prarandamos auksinės minutės“, – teigia PAGD vadas.

Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija, automobilinių cisternų kabinose gali vykti po 6 ugniagesius gelbėtojus. Kabinose įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams, kuriuos turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis.

Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo automobilio gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara.

Automobilinėse cisternose sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 tonų svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.

Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Jų talpa – 3000 litrų. Automobilinėse cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternos pildymui tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį.

Automobilinėse cisternose yra ir papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė, lafetinis, ant stogo montuojamas švirkštas, kurio maksimalus našumas – 3000 l/min.

Vieno tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

 

TOP naujienos

Gydytoja pasakoja apie galimas COVID-19 infekcijos komplikacijas: ragina neignoruoti simptomų

Nuo COVID-19 ligos pandemijos pradžios 2020 m. Lietuvoje užfiksuoti daugiau nei 1,29 mln. susirgimo atvejų. Nors didžioji dalis sergančiųjų infekcija jaučia lengvus ar vidutinio...

Paslėpti Šiaulių žaidimų scenos perlai – apžvelkime juos kartu

  Didžiuliame Lietuvos kraštovaizdyje įsikūrę Šiauliai - miestas, kupinas istorinio žavesio, kultūrinio turtingumo ir gyvybingos žaidimų bendruomenės, kuri dažnai lieka nepastebėta pasaulinėje arenoje. Nors Šiauliai...

Kokios priemonės padės užšalus automobilio durelėms ir langams

Į Lietuvą atslinkę šalčiai tampa išbandymu ir automobiliams: neužsiveda jų varikliai, išsikrauna akumuliatoriai. Šias nelaimes dažniausiai lemia prasta techninė automobilių būklė ir jų savininkų...

Būkite dėmesingi parduotuvėse, atsirado naujas prekių ženklas

Prekybos tinklas „Maxima“ pristato naują vieningą privatų prekių ženklą Baltijos šalyse „Well Done“, kuris padės kiekvienai šeimai apsirūpinti aukštos kokybės kasdieniais maisto produktais už...

Atlikėjas The Weeknd su populiariojo serialo „Euforija“ kūrėju pristato bendrą darbą „Dievaitis“

Kanadiečių atlikėjas Abelis Tesfaye, geriau žinomas kaip The Weeknd, suvienijo jėgas su kultinio „HBO“ serialo „Euforija“ prodiuseriu Semu Levinsonu ir pristato bendrą darbą „Dievaitis“ (angl. The Idol). Gegužės 22 d. Kanų kino festivalyje pristatytas...

3 patarimai, kaip į kasdieną įkomponuoti ekologiško gyvenimo principus

Jau ne vienerius metus ekologiški produktai ir jų vartojimas sulaukia vis daugiau žmonių dėmesio. Dažnas mūsų negailime laiko išanalizuoti produktų etiketes, tikėdamiesi, kad prekė bus švarios sudėties ir gaminama laikantis aplinką tausojančių principų. Pasak...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS