0 C
Šiauliai
2024 / 04 / 19

Vasario 22-ąją eismo įvykiuose nukentėjo pėsčiasis ir mažametis keleivis

Ar jau skaitėte?

Vasario 22 dieną, pirmadienį, 2-uose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, sužeisti 2 žmonės (mažametė keleivė ir pėsčiasis). Abu šie įvykiai įvyko Vilniaus apskrityje, esant sausai kelio dangai.

- Reklama -

Prieš vienuoliktą ryto, Vilniaus rajone, Keturiasdešimties Totorių kaime, iš šalutinio kelio išvažiuodamas automobilis „Seat Altea XL“, vairuojamas 48 metų moters, susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo 28-erių moteris. Per įvykį nukentėjo „Škodos“ mažametė keleivė, trejų metų neturinti mergaitė nuvežta į ligoninę.

Popietę, prieš ketvirtą, Vilniuje, Eišiškių plente, į važiuojamąją kelio dalį neleistinoje vietoje, kai matomumo zonoje yra pėsčiųjų perėja, įėjusį vyrą partrenkė automobilis „Volvo V70“, vairuojamas 49 metų vyro. Sužeidimus patyręs 47 metų pėsčiasis paguldytas į ligoninę.

Per parą užregistruoti, pirminiais duomenimis, 35 eismo įvykiai, tarp jų – 7 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Šie įvykiai įvyko Palangoje, Marijampolės savivaldybėje (magistraliniame kelyje A7 Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas), Klaipėdos, Lazdijų, Šilutės, Telšių, Vilniaus rajonuose.

Gauta informacija, kad ligoninėje mirė vyras, kuris į eismo įvykį pateko vasario 18 d., praėjusį ketvirtadienį, Vilniuje, Saulėtekio alėjoje. Nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje (danga šlapia) automobilis „Volvo XC90“, vairuojamas 61-erių vyro, partrenkė pėsčiąjį. 62 metų vyras, pirminiais duomenimis, neblaivus, ligoninėje mirė kitą dieną.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena pėstiesiems Kelių eismo taisyklių pagrindinius reikalavimus:

- Reklama -

● Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, turite vengti bet kokių veiksmų, pavyzdžiui, naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

● Įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik tada, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad tai saugu.

● Į kitą važiuojamosios kelio dalies pusę privalote eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Neperženkite perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, galima eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu.

● Vietose, kur eismas reguliuojamas, turite vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

● Eidami kelkraščiu arba važiuojamosios kelio dalies pakraščiu, turite judėti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

● Kad būtumėte matomi, eidami neapšviestu kelkraščiu, važiuojamosios kelio dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, neškitės šviečiantį žibintą arba vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būkite prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

● Pėsčiųjų ir dviračių take leidžiama eiti pėstiesiems ir važiuoti dviračiais. Jeigu dviračio ir pėsčiųjų simboliai kelio ženkle yra ne vienas po kitu, o vienas šalia kito ir skiriami vertikaliu baltu brūkšniu, privalote naudotis ta tako puse, kuri Jums skirta (parodyta kelio ženkle).

● Artėjant specialiajai transporto priemonei su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, nepradėkite eiti per važiuojamąją kelio dalį, o esantys joje privalote nedelsdami iš jos pasitraukti.

TOP naujienos

Vaistininkė dalijasi 9 patarimais, kurie padės greičiau atsistatyti po COVID-19

Lietuvoje – daugiau nei milijonas pirminių, 100 tūkst. antrinių ir tūkstantis tretinių užsikrėtimų COVID-19. Šių statistinių rodiklių reikšmės išaugo dėl vasaros pabaigoje ir rudens...

Horoskopai liepos 26 dienai

AVINASDiena pilna painiavos ir sumaišties. Sunku suprasti, kylate ar krentate, bet tai, ko gero, mažiausia jūsų problema. Impulsyvumas gali išgelbėti dieną arba sugadinti ją...

Prekybos tinklas „Iki“ – bendrovė, į kurią dirbti sugrįžta tūkstančiai: kodėl? 

Maždaug vienas iš penkių dabartinės „Iki“ komandos narių yra išbandę karjeros galimybes kitose įmonėse arba palikę darbą dėl asmeninių priežasčių, tačiau galiausiai vėl grįžę...

Maudynės vasarą: specialistai atsako, kodėl pasimaudžius kyla ausies uždegimas

Prasidėjus karščiams ir maudynių sezonui visi vos ištaikę laisvą akimirką skuba prie vandens telkinių ir ten mėgaujasi vandens teikiamais malonumais. Vieni namo grįžta pailsėję...

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio...

Neiššvaistykime geros krizės

Šią krizę Lietuva, kaip ir kitos Baltijos ir Šiaurės šalys, pasitinka daug stipresnė, labiau subalansuota ir geriau pasiruošusi atremti trumpalaikius ekonominius sunkumus. Tačiau ne visos valstybės pasinaudos unikalia galimybe išeiti iš šios krizės sustiprėjusios...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS