25 C
Šiauliai
2024 / 06 / 18

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyriškis, leidęs sukčiams naudotis savo elektroniniais duomenimis

Ar jau skaitėte?

Marijampolės gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes, įtariama, jog jis pardavė elektroninius duomenis, skirtus ar pritaikytus nusikalstamai veikai daryti.

- Reklama -

Vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

„Taigi, nemanykite, kad savo sąskaitą perleidę nusikaltėliams, kurie jūsų vardu vykdo nusikalstamas veikas, išlipsite sausi iš vandens. Užsidirbę iš jų vienkartinę piniginę išmoką, jūs užsidirbsite dar ir baudžiamąją bylą“, – sako Šiaulių apskrities policija.

Ji teigia, kad Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų pradėta administracine teisena dėl sukčiavimo atskleidė nusikalstamą veiką, susijusią su neteisėtu disponavimu programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis.

23 metų vaikinas, norėdamas greit bei lengvai užsidirbti ir nenustatytam asmeniui pardavęs savo sąskaitą, kuri buvo panaudota nusikalstamoms veikoms daryti, tapo ikiteisminio tyrimo subjektu.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi vienas šiaulietis ir pranešė, kad socialiniame tinkle „Facebook“ radęs skelbimą apie parduodamą automobilio vairą, susigundė patrauklia kaina jį nusipirkti. Deja, pervedęs pinigus, prekės negavo, o pardavėjas tapo nepasiekiamas.

- Reklama -

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad sąskaitos, į kurią šiaulietis pervedė pinigus, savininko deklaruota gyvenamoji vieta yra Marijampolėje.

Tačiau pareigūnai 23 metų vaikino gyvenamojoje vietoje nerado, nes paaiškėjo, jog jis yra išvykęs į užsienį. Susisiekę su juo, pareigūnai sužinojo, kad jis turi paskyrą finansinių technologijų bendrovėje, už patrauklią kainą leidžiančią priimti mokėjimus įvairiose šalyse ir įvairiomis valiutomis – tiek kortelėmis, tiek per elektroninę bankininkystę.

Vaikinas paaiškino, kad vasarą jis socialiniame tinkle pamatė skelbimą, jog ieškoma galimybės naudotis svetima tokia paskyra ir už tai žadamas atlygis. Marijampolietis susigundė galimybe užsidirbti 200 eurų ir nepažįstamam žmogui perdavė prisijungimus prie finansinių technologijų bendrovės bei lažybų bendrovės paskyrų.

Pasak policijos, vardan uždarbio jis ignoravo įtarimą, kad paskyros gali būti panaudotos nusikalstamai veiklai, ir patikėjo nepažįstamojo versija, jog savo paskyrų jis negali turėti, nes turi problemų su antstoliais ir jo sąskaitos areštuotos.

Po kurio laiko Marijampolės gyventojas sulaukė policijos pareigūnų telefoninio skambučio su klausimu, kodėl jis pardavė automobilio detalę ir jos pirkėjui neišsiuntė. Kadangi jis nieko panašaus nebuvo daręs, norėdamas patikrinti, ar tikrai į jo sąskaitą yra pervesti 42 eurai už detalę, to padaryti nebegalėjo, nes buvo pakeisti ir slaptažodis, ir kiti duomenys.

Tada vaikinas kreipėsi į finansinių technologijų bendrovės aptarnavimo skyrių, kad padėtų susigrąžinti paskyrą. Joje buvo matyti minėtos sumos pervedimas ir tai, kad automobilio detalės pirkėjo pervesti pinigai tuoj pat buvo perversti į vieno kazino sąskaitą.

 

TOP naujienos

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9...

Paaiškėjo politinių partijų numeriai Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų biuleteniuose

Sausio 11 d. paaiškėjo politinių partijų rinkimų numeriai, kurie bus įrašyti artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų biuleteniuose. Politiniai komitetai rinkimų numerius burtais trauks...

Verslininkė Liucina Rimgailė atskleidė, kaip taupo jos šeima: nuo prekių dydžio pasirinkimo iki likučių panaudojimo

Žmonėms vis labiau rūpinantis savo poveikiu aplinkai ir norint efektyviai sutaupyti, didesnės pakuotės šeimoms tapo puikiu šiuolaikinių iššūkių sprendimu. Toks apsipirkimo būdas gali prisidėti...

Horoskopai spalio 24 dienai

AVINASPernelyg daug visko vyksta vienu metu. Venkite žmonių, kurie tik blaškosi, triukšmauja ir viską komplikuoja. Šiandien kaip niekad reikia daugiau paprastumo. Jau būtų laikas...

Partiniuose reitinguose štilis: socialdemokratai išlieka patraukliausiu pasirinkimu Seimo rinkimams

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, didžiausią tikimybę juos laimėti toliau turi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Tai rodo „Lietuvos ryto“ užsakymu rugsėjo 14–23 dienomis atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa. Naujausių apklausų duomenimis, už LSDP balsuotų...

Pavasaris ir akcijos gena į parduotuves: „Iki“ paskelbus nuolaidas net iki 55 proc., šių...

Švara spindintys namai – dažno pavasarinė misija, kurią „Iki“ padeda įgyvendinti pigiau ir paprasčiau. Prekybos tinklui „Iki“ šią savaitę paskelbus jau tradicine tapusią Švaros fiestą, lojalūs pirkėjai suskubo pasinaudoti gerais pasiūlymais. Pasak Gintarės Kitovės,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS