24 C
Šiauliai
2024 / 07 / 13

Ruduo – metas rūpintis ne tik padangomis, bet ir varikliu

Ar jau skaitėte?

Suskubome keisti automobilių padangas – tačiau ar tai viskas? Pasikeitusi oro temperatūra ir sąlygos turi įtakos ne tik naujų padangų sezonui, bet ir automobilio variklio darbui. Viena iš svarbių užduočių – nepražiopsoti variklio alyvos keitimo termino, tai svarbu padaryti dar prieš žiemos sezoną. Ekspertai priminė – kodėl?

- Reklama -

Susirūpinti svarbu jau rudenį

Jau ilgus metus klientų automobilius prižiūrintis Vilniuje įsikūrusio autoserviso vadovas Karolis Rimša pabrėžia, kad alyvos keitimo terminui didelės įtakos turi sezoniškumas.

„Artėjant pirmiesiems šalčiams, neverta laukti maksimalios automobilio gamintojo nurodomos alyvos keitimo ribos. Net ir tuo atveju, jeigu iki numatyto keitimo intervalo dar trūksta poros tūkstančių kilometrų, variklio alyvą reikėtų pakeisti anksčiau, nes gali nutikti taip, kad maksimalią ribą pasieksite būtent per patį šalčių piką, kuomet ne tik automobilį užvesti taps sunkiau, bet ir pasunkės jo variklio darbas, kartu išaugs ir degalų sąnaudos“, – akcentuoja ekspertas.

Iliustracinė nuotrauka.

K. Rimša pasakoja, jog alyvos keitimo intervalų vairuotojai dažnai neseka ir juos praleidžia: „Pasitaiko, kad net įsigijus dėvėtą automobilį alyvos kokybe nepasirūpinama, nors niekada negalite būti tikri, ar pardavėjas automobiliu rūpinosi tinkamai“.

Savybes lemia daug veiksnių

Pasak ekspertų, laikotarpis, kuomet alyva praranda savo geriausias tepimo savybes, priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vairuotojams svarbu žinoti bent šiuos: vairavimo sąlygos, (dažniausiai vairuojate greitkelyje ar miesto gatvėse), oro temperatūra, variklio būklė ir pačios alyvos kokybė.

„Jei neturite laiko gilintis į niuansus, pakaktų žinoti bent tiek – apsidrausti nuo galimų gedimų galima naudojant kokybišką alyvą ir vadovaujantis nuvažiuotų kilometrų skaičiumi, taip, kaip to reikalauja automobilio gamintojas“, – pasakoja K. Rimša.

- Reklama -

Skirtingi gamintojai gali nurodyti skirtingus variklio alyvos keitimo intervalus, tačiau vienas iš dažniausiai girdimų ir taikomų yra kas 10 000 km arba kartą per metus, priklausomai nuo to, kas nutinka anksčiau. Visgi kai kuriuose automobiliuose šis skaičius būna mažesnis – 7000 km arba didesnis – 15 000 km (ypač naujos kartos automobiliuose).

„Daugiau dėmesio reikėtų skirti, jei dažnai važinėjate dideliais atstumais, nesukeliant per daug apkrovos automobiliui ir varikliui tinkamai įšilus – tepalo keitimo intervalas, tokiu atveju, galimai pailgės. Tuo tarpu, jei mieste važiuojate tik trumpais atstumais ir jūsų variklis nespėja tinkamai įkaisti, automobilis yra dažnai užvedinėjamas bei dažnai įsibėgėjama žemomis pavaromis, tepalą prireiks keisti anksčiau“, – įspėja „TotalEnergies“ specialistas Andrzejus Husiatynskis.

Rizikas išduoda spalva

Pasak specialistų, pagrindiniai ženklai, rodantys, kad variklio alyva tinkamai nebeatlieka savo funkcijos, yra alyvos spalva ir pasikeitęs automobilio variklio darbas.

„Alyvos spalva turėtų būti šviesiai ruda arba juoda, be jokių drumzlių. Jei alyva tapo balkšva, tikėtina, kad į ją pateko aušinimo skysčio. Vis tik reikia atsiminti, kad kai kurių gamintojų produkto spalva iš pat pradžių būna tamsesnė, o dyzeliniuose varikliuose alyva pajuoduoja beveik iš karto – tai normalu. Todėl jei kyla abejonių, visuomet geriau vadovaukitės gamintojo nurodymais“, – pataria „TotalEnergies“ atstovas.

Kai variklis yra gerai suteptas, jis dirba sklandžiai ir tolygiai, tačiau jeigu alyva nebeatlieka savo tepimo funkcijos, atsiranda trintis, dėl kurios vairuojant automobilį galite pastebėti staigius apsukų pokyčius, lėtesnį automobilio pagreitėjimą, bildesį ar akmens skaldymą primenantį variklio triukšmą: „Užvedant automobilį taip pat verta įsiklausyti, ar nesigirdi tiksėjimą primenančio garso, kadangi dažna to priežastis – padidėjęs tepalo klampumas“, – signalus, išduodančius, kad galimai atėjo laikas keisti alyvą, vardija ir K. Rimša.

TOP naujienos

Astrologinė prognozė gegužės 28-ajai, antradieniui

AVINAS. Jums norėsis bendrauti, kalbėti. Šiandien užmegzta nauja pažintis gali suteikti naują kryptį jūsų gebėjimams bei tikslams. Arba gali paaiškėti, ar turės eigą kažkoks...

Energetikos bendrovė ragina iki metų pabaigos deklaruoti elektros ir dujų skaitliukų rodmenis

Artėjant metų pabaigai energetikos bendrovė „Ignitis“ primena tiek elektros energijos, tiek ir buitiniams gamtinių dujų vartotojams apie pareigą deklaruoti skaitiklio rodmenis iki paskutinės šių...

Gruodžio 1-oji – žuvo pėsčiasis

Gruodžio 1-ąją, antradienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 58 eismo įvykius. Žmonės nukentėjo 9-iuose įvykiuose, 6 – tamsiuoju paros metu, 5 – esant šlapiai...

Horoskopai balandžio 12 dienai

AVINASKartais verčiau pradėti nauja (arba išvis nieko nepradėti) nei bandyti užbaigti sena. Užsitarnavote poilsio ir galimybės prasiblaškyti. Jei įmanoma, paimkite keletą laisvų dienų. JAUTISKomfortas (tiek...

Astrologinė prognozė sausio 29-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Jūsų sveika logika ir įžvalga padės rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Kai kurie reikalai turėtų konkretizuotis ir pajudėti pirmyn. Regis, susidomėsite dar neišbandyta dieta, sveikatos stiprinimu, moderniomis grožio procedūromis. JAUTIS. Labiau domins reikalai,...

Teismas iš dainininkės Birutės Petrikytės priteisė beveik 100 tūkst. Eur žalos atlyginimą

Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėjo civilinę bylą dėl žalos atlyginimo priteisimo iš buvusios muzikos klubo vadovės Birutės Petrikytės-Karžickajos likviduojamai dėl bankroto asociacijai Birutės Petrikytės muzikos klubui. Teismas nusprendė, jog atlikėja dėl savo neteisėtų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS